Zápas byl na programu hned den po mužském derby s Jabloncem. Spoustu kluků tak čekal velice náročný víkend. Na to se ale nelze vymlouvat, a tak Liberečtí jeli do Lovosic s odhodláním nechat na hřišti maximum pro vítězství.

První poločas byla k vidění rychlá a vyrovnaná házená. Chvíli vedli domácí, chvíli hosté. Za domácí zářilo hlavně křídlo Chotěborský, který proměňoval i nulové úhly. Ve druhém poločase domácí Lovci Liberci odskočili až na rozdíl 5 branek. To bylo klíčové. Liberec už nenašel sílu na odpověď. Domácí si náskok pouze hlídali a zápas dovedli až k pohodovému vítězství 37:29.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. V útoku se nám dařilo aktivní hrou přehrávat soupeře i obrana pracovala na slušné úrovni. Díky tomu jsme si brzy vypracovali až 4brankové vedení. Bohužel po time-outu Lovosic jsme nedokázali navázat na výkony, které jsme předváděli v prvních 15 minutách. Nedali jsme spoustu těch nejvyloženějších šancí a obrana nám též přestala fungovat.

Druhý poločas jsme dokázali soupeři vzdorovat jen pár minut. V obraně se nám nedařilo a útočná hra postrádala více pohybu a hlavně tlaku, což v konečném výsledku znamenalo prohru o 8 branek.

Bohužel kvalitně odehraných 15 minut zápasu na 1. ligové soupeře stačit určitě nebude. V obraně se nám tentokrát nedařilo, chyběly zákroky obou brankářů a v útoku jsme se jen těžko prosazovali přes velmi tvrdě, občas až za hranou, pracující obranu Lovosic. Věřím, že příští týden předvedeme na domácí palubovce proti Úvalům lepší výkon.

Zápis z utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/1-liga-starsi-dorostenci/detail/zapas/518ff297-3573-41e7-84a0-44c922ac8700

JSME LIBEREC HANDBALL