Liberečtí se museli obejít bez svého kouče Harbicha a také bez Martina Lepieše, který zaujal místo právě již zmíněného Harbicha. Nicméně jinak byli k dispozici všichni. I Jablonec byl v plné palbě. Do dresu Jabloneckých se oblékl navrátilec František Dědeček mladší nebo i veterán Stanislav Svoboda.

V průběhu prvního poločasu se skóre přelévalo ze strany na stranu. K vidění bylo spousta dvouminutových trestů a také sedmimetrových hodů. Zkrátka bojovná házená s docela velkým množstvím nevynucených chyb na obou stranách. Výsledkem prvního poločasu byla remíza 13:13.

O poločase se Liberec srovnal. V kabině si hráči řekli, co bylo špatně, proč to bylo špatně a jak celkový výkon zlepšit. Do druhého poločasu nastoupil trochu jiný tým. Všichni makali jeden za druhého a táhli za jeden provaz. Liberec se dostal do vedení, které už nepustil. Nutno říct, že Jablonec hodně kousal, a to hlavně kvůli tomu, že Liberečtí nezvládali dávat jednoduché góly. Efektivita střelby nebyla nic moc, díky čemuž byl Jablonec celou dobu ve hře. Liberec na tom byl daleko lépe fyzicky, což dokazuje i daleko větší počet dvouminutových trestů na jablonecké straně. V obraně často nestíhali a sahali po škaredých faulech. Rozhodli poslední minuty, kdy Liberec definitivně cuknul soupeři a mohl slavit 2 body za vítězství 29:25.

Zápas se hrál v úžasné atmosféře, za což všem fanouškům, kteří dorazili do jablonecké haly mnohokrát děkujeme! Pro tyhle okamžiky to hrajeme! <3

Zápis z utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/9810367e-9725-410c-a79a-887911e5ad91

Už příští víkend hrají muži doma. V sobotu 25.9. přivítají na své palubovce Libčice nad Vltavou. Přijďte nás podpořit v boji o další vítězství.

JSME LIBEREC HANDBALL