Starší dorost 

Starší dorostence čekal na úvod zápas, ve kterém bylo naprosto klíčové uspět. Zajížděli totiž do Kopřivnice. Svému soupeři se potřebovali vzdálit a zvýšit tak svůj náskok na sestupové příčky. V zápase jednoznačně dominovali, Kopřivnice byla na dostřel pouze v prvních 20 minutách. Jednoznačný zápas s jasným výsledkem 21:37 v náš prospěch. 

Ke druhému zápasu nastoupili Liberečtí proti Házenkářské akademii Olomouckého kraje. HA skončili v dlouhodobé části poslední, což přimělo realizační tým k značnému posílení mančaftu. V prvním kole dokázali hráči HAOK porazit Jičín o 5 branek.  

V sobotu 12.3. byl na Dobině k vidění pěkný, rychlý zápas se spoustou gólů. Tvrdé obrany a pěkné útočné kombinace zdobily oba celky. Náš tým bohužel nakonec prohrál o jedinou branku – 30:31. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha k prvním dvěma zápasům play-down: 

“První utkání ve skupině o udržení nejvyšší dorostenecké ligy jsme zajížděli ve velmi okleštěné sestavě do Kopřivnice. Z nejrůznějších důvodů nám chyběli Švestka, Vítek, Papas a Čermák. I tak jsme si chtěli odvézt důležité 2 body. 

Do zápasu jsme vstoupili velmi odhodlaně a soustředěně. Obrana pracovala kvalitně a výbornou formu potvrzoval Filip Dunda v brance. V útočné fázi jsme se dokázali soupeře přehrávat po kombinacích. Bohužel jsme si v prvním poločase neodpustili chvilkové polevení, ale i tak jsme do druhého poločasu šli se 7brankovým vedení. 

Ve druhém poločase jsme nedovolili soupeři se přiblížit ve skóre a sami náskok postupně navyšovali až na konečných 37:21. 

Druhý zápas nás čekal na domácí palubovce proti Házenkářské akademii Olomouckého kraje. Chtěli jsme navázat na předešlé utkání s Kopřivnicí a získat další body do tabulky, bohužel se tak nestalo. 

Zápas byl z naší strany velmi nervózní. Nepočínali jsme si tak lehce v útočné fázi. Chyběl nám hlavně pohyb a tlak. Ani v obraně se nám nedařilo tak, jak bychom si představovali. I tak jsme ale o poločase drželi nejtěsnější vedení. 

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji a s lepší obrannou činností. Bohužel se nám stále nedařilo, ale utkání bylo maximálně vyrovnané. Tedy až do 50. minuty. Od té doby se nám hrubě nevydařila pasáž mezi 50.-57. minutou, kdy hosté odskočili do 4 brankového vedení. Celoplošnou osobkou jsme šli do maximálního rizika, které se nám málem vyplatilo. Podařilo se nám snížit na rozdíl jediné branky a v posledních sekundách jsme sahali dokonce po vyrovnání. Z jasné šance nás ale vychytal hostující brankář a my si tak připsali první prohru ve skupině play-down. 

Z prvních zápasů se nám tak podařilo uhrát 2 body, ale určitě bychom byli raději za 4. Na rozdíl od prvního zápasu jsme se ale trápili v obraně a velkým rozdílem byla herní vyspělost jednotlivců, kde jsme proti HAOKu jasně zaostávali. I přes 30 vstřelených branek nebyla útočná hra taková, jakou bychom si představovali. Nicméně je před námi ještě spousta zápasů a věřím, že uděláme vše, abychom první ligu udrželi i pro příští sezónu.” 

Zápis z utkání proti Kopřivnici: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/1-liga-starsi-dorostenci/detail/zapas/c8bfe7ed-5ae3-4186-8452-dced9cfe8203 

Zápis z utkání proti HAOK: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/1-liga-starsi-dorostenci/detail/zapas/522052cb-e04a-41b5-8b46-15b16afe6b74 

Mladší dorost 

Mladší dorostenci mají téměř jisté, že se udrží ve stejné soutěži. Aby kluci měli motivaci dál bojovat a získávat cenné zkušenosti, tak trenér Matěj Domkář stanovil klukům cíl zvítězit ve skupině play-down a ovládnout tak alespoň tuto tabulku. 

První zápas sehráli mladší dorostenci na hřišti Lokomotivy Vršovice. Celý zápas se jim nedařilo a tahali za kratší konec. Ovšem během posledních 10 minut přišel zvrat s velkým Z. Ještě v 52. minutě prohrávali kluci o 5 branek. Trenér Domkář dal povel k celoplošné osobce, což hráče Vršovic dokonale zaskočilo. Naši dorostenci zvládli utkání otočit ve svůj prospěch a nakonec zvítězili 29:27 za což si určitě zaslouží uznání. 

Ve druhém zápase přivítali na domácí půdě družstvo Dvoru Králové nad Labem. Mladší dorostenci celý zápas vedli a utkání bez větších problémů dovedli do vítězného konce s konečným skóre 34:28. 

Matěj Domkář ovšem vyjádřil nespokojenost s výkony svých hráčů. Utrpěli jsme 2 vítězství. Doufám, že se náš herní projev zlepší po repre pauze. Nicméně v házené je důležité, kolik bodů jsme si z utkání odnesli. My jsme si odnesli maximální možný počet, takže výsledkově supr, herně nic moc.” 

Zápis z utkání proti Lokomotivě Vršovice: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-mladsi-dorostenci-cechy/detail/zapas/1c4a0f98-d231-45c5-a688-51d5084f2f11 

Zápis z utkání proti Dvoru Králové nad Labem: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-mladsi-dorostenci-cechy/detail/zapas/8cd7ca30-2bbf-4e1b-934a-901d00273e98 

JSME LIBEREC HANDBALL