Herní stránka turnaje

Jak již bylo zmíněno, kapacita turnaje byla stanovena na 28 družstev, které se rozdělili po 7 do 4 základních skupin. V základních skupinách se hrálo systémem každý s každým s hracím časem  
2x8 minut. První 4 týmy ze skupin postupovaly do nadstavbové tabulky, kde sehrály s ostatními postupivšími týmy další 4 duely, tentokrát už 2x10 minut. Mužstva, které se umístila v základních skupinách na 5.-7. místě hrála spodní nadstavbovou tabulku. To máme jednoduše 4 nadstavbové tabulku. V neděli se už hrála utkání o umístění, přičemž se proti sobě vždy utkali týmy, které dopadly na shodném místě v dané nadstavbové tabulce, s vyjímkou semifinalistů. Semifinalisty byli týmy z Jičína, Děčína, Náchodu a Zruče nad Sázavou. V semifinále si Zruč poradila s Jičínem a Náchod s Děčínem. V souboji o 3. flek byl nakonec o 1 jediný gól šťastnější Děčín, a tak bral historicky nejlepší umístění Děčína na MegaMini, tedy bronzovou příčku. Ve finále pak už Zruč, praktikující velmi vytaženou obranu 3-3 přehrála Náchod právě díky obraně a zejména velmi kvalitnímu rychlému útoku. Zruč nad Sázavou tak brala zlaté medaile, zatímco Náchod ty stříbrné. Domácí Liberec Handball se umístil na pěkné 12. příčce. 

V neděli se opět konal oblíbený turnaj 4+1 pro menší, ne tolik vytížené děti. 

Všechny potřebné výsledky naleznete na stránkách turnaje: 

https://www.megaminiliberec.cz/vysledky/ 

Konečné pořadí turnaje: 

1. Jiskra Zruč nad Sázavou 

2. Házená Náchod 

3. Slavoj Děčín 

4. HBC Jičín 

5. HBC Strakonice 

6. Talent Plzeň 

7. Sokol Velké Meziřičí A 

8. Sokol Úvaly 

9. HK Město Lovosice 

10. Sokol Vršovice 

11. Loko České Budějovice 

12. SK Liberec Handball 

13. DHK Baník Most 

14. TJ Kobylisy 

15. Házená Rokycany 

16. ELP Jablonec nad Nisou 

17. Radebeuler HV Boys 

18. Sparta Kutná Hora 

19. Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 

20. Radebeuler HV Girls 

21. JM Chodov Praha 

22. TJ Turnov 

23. HC Dukla Praha 

24. Házená Mělník 

25. Sokol Bělá pod Bezdězem 

26. Sokol Velké Meziřičí B 

27. Házená Poděbrady 

28. Sokol Juliánov Brno 

Doprovodný program

Tradičně se snažíme nejen pro děti, ale i dospělé, vymyslet bohatý doprovodný program, aby se měli, jak zabavit mezi svými zápasy. V pátek jako každý rok se koná bohatý raut s pohoštěním pro trenéry. Po celou sobotu pro děti byly připravené skákací hrady, nafukovací prolézačka. Večerní program odstartovala adrenalinová bike show a program zakončila ohnivá fire show. Letos poprvé jsme obsadili funkci animátorů doprovodného programu ???? Kluci dokázali bavit publikum, konaly se taneční soutěže, kde se roztančil snad celý areál Dobiášova. Večer se pak hrály písničky na přání pro trenéry, kteří také okusili místní “taneční parket”. 

Zajímavosti a pár čísel

Na turnaji se sjelo 28 týmů, přičemž do Liberce přijelo 348 hráčů. Odehrálo se 162 zápasů. A teď, když víte všechna tato čísla, tak si zkuste tipnout, kolik padlo branek v součtu všech utkání. Soutěž probíhá na facebooku – Megamini Liberec 2022. To by bylo pro sportovní stránku věci, ale nedílnou součástí turnaje je i jídlo a pití a zde máme také pár čísel. Kuchařky v jídelnách vydali 3132 porcí jídla. Ve stánku se pak snědlo neuvěřitelných 125 kg masa a uzenin a vypilo se úctyhodných 57 sudů, ať už piva či limonád. 

Ohlasy

Děkujeme Vám za veškeré zpětné vazby, které dostáváme. Jsme velmi potěšeni, že dle ohlasů se Vám turnaj vskutku líbil. Zaznamenali jsme jen pár negativ, ale i ty potřebujeme, abychom posunuli turnaj zas o level výše. Jedním z negativ byl například stav hřiště č. 1, kde mnozí trenéři viděli spíše malou Martinu Sáblíkovou a ne své malé házenkáře. Přečtěte si článek od předsedy liberecké házené Matěje Plocha na webu: 

https://www.megaminiliberec.cz/news/podekovani-za-skvely-turnaj/ 

DĚKUJEME ZA OPRAVDU NEZAPOMENUTELNÝ JUBILEJNÍ 20. ROČNÍK MEGAMINI LIBEREC!