Přečtěte si hodnocení sezony od trenéra Matěje Domkáře:

"Sezóna mladšího dorostu byla jak na horské dráze. Mladší dorost vstupoval do sezóny prakticky bez letní přípravy, což hodně ovlivnilo začátek podzimní části soutěže. Bohužel jsme na podzim bojovali i s dalším neřešitelným aspektem, což bylo neustále překládání utkání (6x) vinou covidu-19. Neměli jsme tak pravidelnou herní zátěž a mezi jednotlivými utkáními i měsíční pauzy. Kdo někdy dělal jakýkoliv sport tak ví, že to je velice nepříjemná situace. I vinou všech těchto faktorů jsme nezvládli dvě utkání s Baníkem Most, které se později ukázali jako klíčové. Výrazné zlepšení hry nastalo již během zimní přípravy, kde jsme dokázali vyhrát domácí turnaj, kde jsme drželi krok s týmy z 1.ligy. Po zimní pauze jsme předváděli velmi zlepšenou hru, ať už to bylo utkání s Vršovicemi které jsme vyhráli 54:15, porážka na půdě pražské Dukly o pouhé 2 branky nebo výhra nad Hostivicemi. Bohužel ani zlepšená hra na jaře nám již nestačila na postup do elitní části soutěže a čekal nás pouze záchranářský boj. V soutěži play-down jsme většinu utkání nehráli v plné sestavě ať už vinou zranění (David Jeřábek, Alex Hrabák), kolizí termínu STD nebo kolizí s termíny žákovské ligy starších žáků. Přesto jsme naprosto suverénně play-down ovládli, když jsme většinu zápasu hráli výsledky +20 a podobně.

Rád bych hráčům za uplynulou sezónu poděkoval a pochválil je za bojovnost. Jmenovitě bych chtěl pochválit Jirku Šefčíka, který byl v posledních kolech tahounem týmu, Jirku Bartoše za jeho kvalitně odvedenou práci na pivotě, Davida Jerabka a Alexe Hrabáka, kteří během sezóny udělali kus práce. Radkovi Martínkovi, který začal hrát házenou až v listopadu v 16ti letech, bych chtěl pogratulovat za to, jak se dokázal začlenit do týmu. Honza Zikeš v průběhu roku udělal velký progres a v závěrečných zápasech patřil k nejlepším. Chtěl bych poděkovat hráčům z kategorie starších žáků a jejich trenérům za to, že nám celou sezónu pomáhali. Vojtovi Kaňkovi, Vítovi Herknerovi a Matěji Berkovi, kteří k nám hostovali z Jablonce nad Nisou. A konečně velká gratulace Šimonovi Pavlů, který se díky fantastickým výkonům dostal do hledáčku jednoho z nejlepších týmů v republice.

Já po sezoně v klubu končím, proto bych rád popřál všem hráčům i samotnému klubu mnoho házenkářských úspěchů a štěstí do dalších let. Doufám, že se se všemi budu i nadále potkávat na házenkářských hřištích."


My Matějovi děkujeme za odvedenou práci v našem klubu a přejeme mnoho štěstí na další cestě jak v osobním, tak v házenkářském životě.

JSME LIBEREC HANDBALL