Všechno v předcházejícím týdnu směřovalo k tomuto zápasu. Kluci měli poctivou přípravu. Video s rozborem soupeře nemohlo chybět. Zkrátka už bylo zapotřebí bodovat. A dorostenci skutečně dokázali vyhrát. Nakonec docela vysokým rozdílem, když po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 28:37 v náš prospěch.

Prvních 10 minut zápasu bylo vyrovnaných. Poté domácí dostali dvouminutový trest a rozdíl ve skóre se začal zvyšovat pozitivně pro náš klub. Po přesilovce jsme vedli 7:4. Podobný náskok si kluci udržovali už po zbytek poločasu. Do kabin se odcházelo za stavu 19:15 pro Liberec.

Do druhé půle vstoupili dorostenci skvostně. Náskok zvýšili během 10 minut už na 10 branek. Tento náskok už nehodlali za žádnou cenu promarnit, a to se jim povedlo. Zbytek zápasu uhráli kluci bez větších nervů. Výsledné skóre SKKP HANDBALL BRNO 28:37 LIBEREC HANDBALL.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„První minuty zápasu nebyly z naší strany úplně ideální. Sice se nám dařilo v útoku, ale v obraně jsme si nepočínali moc důsledně. První zlom v zápase přišel na konci 10. minuty, kdy se nám podařilo vyhrát přesilovou hru poměrem 3:0 a tím odskočit svému soupeři. Kluci si od tohoto okamžiku počínali více sebevědomě. Zlepšila se hra v obraně a v útoku jsme drželi velmi vysoké procento střelby. Díky tomu jsme v poločase vedli o 4 branky.

O poločase jsme si řekli, že je třeba pokračovat v poctivém výkonu, ale hlavně zlepšit hru v obraně, kde nám chyběl patřičný důraz. Vstup do druhého poločasu se nám povedl na výbornou a ve 40. minutě jsme vedli o 10 branek. Do konce zápasu jsme si vybudovaný náskok dokázali udržet a po závěrečném hvizdu jsme mohli slavit první ligové vítězství.

Po sérii proher se nám podařilo konečně bodovat a kluci potvrdili své zlepšující se výkony. Kvalitně jsme si počínali v útoku, kde jsme drželi po celý zápas vysoké procento střelby. V obraně jsme střídali horší a lepší pasáže, ale v důležitých chvílích jsme se mohli opřít o spolehlivě chytajícího Toma Pleschingera.

Již ve středu nás čeká další zápas, tentokrát v Jičíně, a snad se nám podaří navázat na výkon z Brna a připíšeme si do tabulky další body.“

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/1-liga-starsi-dorostenci/detail/zapas/4cd0d579-0dd6-4a20-a27b-807040e59a8c

Jak psal trenér (viz výše), tak kluky již ve středu čeká dohrávka 3. kola proti celku Jičína. Zápas se bude hrát v Jičíně 27.10. od 20:00. Držte klukům palce!

JSME LIBEREC HANDBALL