V prvním poločase měli Liberečtí velkou chuť do hrání. Na soupeře vlítlo a dostali se do vedení. Na středu dobře organizoval hru nejzkušenější Šimon Pavlů. Obrana docela fungovala, Most dělal řadu chyb, i gólman Štěpán Hurych si připsal hodně zákroků. Naneštěstí se nevyvedla druhá půlka poločasu. Přestalo se dařit ve všech aspektech hry a soupeř skóre otočil. Před koncem poločasu se ovšem domácí vzchopili a do kabin odcházeli po inkasovaném gólu ze sedmičky jen se ztrátou jedné branky.

Ve druhém poločasu se začala naplno projevovat větší fyzická vyspělost hráčů Mostu. Naši kluci kupili chybu za chybou a Mostečtí je tvrdě trestali. Dostali se do náskoku a ten už nepustili. Nakonec z toho bylo skóre 24:30 pro hosty z Mostu.

Nicméně můžeme být na naše hráče pyšní. Velmi mladý tým podal sympatický výkon a zcela jistě se bude zápas od zápasu zlepšovat. Další zápas hrají již za 14 dní proti celku Sokol Vršovice.

Komentář trenéra Matěje Domkáře:

„Vstoupili jsme do utkání velice dobře a přes to, že jsme hráli proti týmu, který měl výraznou silovou i výškovou převahu, jsme se brzy dostali do vedení. Vycházela nám především rychlá hra v přechodu. Mostečtí házenkáři se navíc trápili v koncovce. Přesto však využili svých fyzických parametrů i zkušeností a v poločase jsme prohrávali o gól. Nevyšel nám především vstup do druhého poločasu, kdy se soupeř dostal do rozhodujícího gólového trháku, který si už pohlídali do konce utkání.

Tento zápas nám ukázal, že je ještě spousta věcí, na kterých musíme během sezóny pracovat. Na druhou stranu ale také to, že v týmu, který je výrazně doplněný staršími žáky, je velký potenciál do budoucna. I přes nepříznivý výsledek je potřeba hráče pochválit za to, že zápas nevzdali a bojovali až do jeho samotného závěru. Věřím, že v dalších utkáních budeme body sbírat.“

Zápis z utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-mladsi-dorostenci-cechy/detail/zapas/44c23326-1427-4638-b175-e12289750888

JSME LIBEREC HANDBALL