Kluci zápas zvládli skvěle. Skoro po celý průběh zápasu vedli. Poté se ale Lovosice dotáhli a dorostenci museli opět začít makat na plný pecky. Povedlo se, soupeři opět utekli a vedení už nepustili. Celkem zápas skončil naším vítězstvím 34:28.

Komentář zaskakujícího trenéra Vaška Kulíka:

"Úkoly ode mě zněly jasně. Hrajme jednoduchou házenou, buďme rychlejší a silnější. To byly hlavní a zásadní pokyny, které nakonec sklidily úspěch. Kluci vletěli do zápasu s chutí a odhodláním. Nevymýšleli nic složitého, uvolnění jeden na jednoho, rychlý přechod do útoku a střelba ze všech pozic. Rozhodla především kvalitní a tvrdší obrana, která nás sice stála hodně odehraného času v oslabení, ale naštěstí nebyla tolik trestána brankami soupeře. Skvěle nám většinu zápasu odchytal Štěpán Hurych a v rozhodující části zápasu měl skvělý zákrok také Jakub Vondráček. Soupeř se nás často snažil zaskočit osobní obranou na Šimona Pavlů a celkově vysunutou obranou spojek. Na to jsme reagovali hrou bez brankáře, hrou na 2 pivoty. Svou příležitost využili David Jeřábek a pomocníci z řad starších žáků. Těm se dařilo pohybově uvolnit a především proměňovat střely. Nezbývá než pochválit a pogratulovat.

Chtěli jsme body, bojovali jsme, přivezli jsme! Tento zápas nám ukázal, že se dá hrát s každým soupeřem, dodal chuť pracovat a herně růst vzhůru."

Zápis ze zápasu: (víme, že skóre nesedí, ale věřte nám, je to tak, jak píšeme my)

https://www.handball.cz/soutez... 

Už ve sváteční středu 17.11. zajíždějí mladíci k dalšímu utkání. Tentokrát poměří síly s Mostem. Držte jim palce!

JSME LIBEREC HANDBALL