Na začátku sezony spojil náš klub v dorosteneckých kategoriích síly s Jabloneckém házenkářským klubem. V mladším dorostu to na začátku sezony nebylo ono. Kluci se sžívali s herním stylem, který po nich trenéři Jablonečtí trenéři Péťa Preisler a Vláďa Šatava požadují. S postupujícím časem a přibývajícími zápasy se obraz hry kluků zlepšuje.

Hráči Rokycan měli na svém kontě před zápasem v Jablonci 9 bodů, zatímco náš mladší dorost pouhé dva. Favorit zápasu tak byl jasný, ale domácí nechtěli dát svou kůži lacino. V zápase nutno vyzdvihnout 10 gólového Jurčíka a 8 gólového staršího žáka Macharta, kteří svému týmu pomohli k velmi cennému bodu.

Přečtěte si hodnocení zápasu očima trenéra Péti Preislera a také stručné hodnocení sezony a plán na zimní přípravu:

„Kluci podali v posledním zápase podzimu asi nejtýmovéjší výkon sezóny. Můžou nás mrzet jen časté chyby v předávání pivota v naší obraně. Jinak nikomu z kluků nemůžeme opravdu nic moc vytknout, a naopak máme radost z toho, jak po celý zápas makali a plnili to, co jsme po nich chtěli.

Z individualit můžeme vyzdvihnout opětovně excelentně chytajícího Hlubůčka, na pravou spojku přesunutého, desetigólového Jurčíka a rozehrávače Knoba, který dokázal v důležitých momentech uklidnit naši hru.

Po zápase jsme si s kluky zhodnotili uplynulou podzimní část sezóny a podle výsledků si určili cíle na jaro. Na mužstvu je v uplynulém měsíci vidět progres hlavně v kolektivním pojetí hry. Přes zimu budeme pracovat na komunikaci a organizaci v obraně, abychom na jaře mohli soupeřům vracet často smolné výsledky.

Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům za spolupráci, jak na cestě na zápasy, tak i za pomoc s dopravou na tréninky mezi oběma městy.“

JSME LIBEREC HANDBALL