Liberec 31:15 Jablonec nad Nisou

Komentář trenérky Renaty Hájkové: "Na herním projevu bylo vidět, že naši hráči se házené věnují o něco déle než soupeř z nedalekého Jablonce a přehrávali jsme je po všech herních stránkách. V zápase získávali zkušenosti hráči, kteří jsou i v našem týmu herně mladší. S přehledem jsme zvítězili."

Liberec 20:13 Náchod

KTRH: "V druhém zápase jsme  poměřili síly s velmi kvalitním Náchodem. Je vidět, že kluci z Náchoda mají již házenou zmáknutou. Jejich hra má již parametry házené a jsou nebezpeční na všech postech. My jsme však podali soustředěný výkon. Dokázali jsme výborně pracovat v obraně a když už se soupeř dostal k zakončení, tak jeho střelbu pochytal výborně chytající brankář.  V útočné fázi jsme dokázali proměňovat trpělivě vytvořené šance. Jako tým jsme podali velmi dobrý výkon a zaslouženě jsme získali cenný skalp."

Liberec 25:23 Děčín

KTRH: "Do posledního zápasu jsme vstupovali s jasným cílem potvrdit předešlé vítězství. Tým z Děčína předvádí moc pěknou házenou a co se týká herních návyků hráčů, tak by se od nich mohl učit nejeden starší kolega. Hráči jsou dynamičtí a velmi dobře silově vybavení. Když si vytvoří šanci, tak ji nekompromisně zakončí. Vstup do zápasu se nám vůbec nevydařil. Soupeř nám hned na začátku odskočil o čtyři góly. V obranné fázi se nám nedařilo ubránit spojky a zbytečně jsme v útoku  ztráceli míče. V druhé polovině prvního poločasu jsme postupně odmazávali soupeřův náskok a konečně si krůček po krůčku šli za určeným cílem. Začalo se nám dařit v útoku a v obranné fázi se nám podařilo získat míče a vstřelit góly z rychlých útoků. Zápas jsme nakonec dokázali otočit, čímž jsme si zajistili první místo."


Závěrečné slovo trenérky Renči Hájkové: "Turnaj byl výbornou herní prověrkou před Mattoni ligou, která nás čeká již v sobotu. Nasazení bylo příkladné a tým pracoval jako dobře namazaný stroj. V obranné i útočné fázi jsme podávali výkony na hraně našich možností. Každý hráč na hřišti byl důležitý a každého hráče je třeba pochválit. Přestože se nám dařilo, tak je třeba se poučit z chyb. Hráči na které se můžeme spolehnout v útoku, musí zapracovat na obranně, a naopak hráči, kteří podali výborný výkon v obraně, musí zapracovat na zakončení, aby byli nebezpeční v útoku. Závěrem děkuji rodičům za pomoc s dopravou a za zajištění turnaje."

Sestava Liberce: 

Falta, Melezínek: Dragula, Fendrych, Hartig, Košek, Lepieš, Machart, Mertlík, Nožička, Šťastný

JSME LIBEREC HANDBALL