V sobotu 3.12.2022 zakončili mladší žáci Liberec Handball podzimní část soutěže pořádané Libereckým krajem. Poslední turnaj organizovali naši sousedé z Jablonce v moc hezky opravené hale v Železném Brodě. Naši borci na tomto turnaji získali 4 body a zajistili si tím postup do PLAY OFF společné soutěže s Královohradeckým a Ústeckým krajem, která se bude hrát na jaře.

(Poznámka: Ačkoliv jsme vedeni na 3. místě, dle soutěžního řádu jsme na podzim skončili druzí.)

Komentář trenérky Renaty Hájkové k Hostivické lize:

"Dlouhodobá soutěž Mattoni Hostivická liga má již svoji tradici a my jsme měli letos to štěstí, že nám Hostivičtí pořadatelé dali možnost se této soutěže zúčastnit. Našimi soupeři v této lize jsou: Lions Hostivice, TJ Náchod, HBC Jičín, Lovci Lovosice, HBC Strakonice a Talent Plzeň. Po třetím kole jsme na předposledním místě. To ale vůbec nevadí, neboť hrajeme proti kvalitním týmům a tato soutěž nám do naší házenkářské budoucnosti jistě přinese jen samá pozitiva. Na podzim jsme odehráli dva turnaje. 

V sobotu 10.12.2022 jsme si sice do tabulky nepřipsali žádnou výhru, nicméně obraz hry byl takový, že jsme měli celkem radost. Jen zápas proti Lovosicím se nám nevydařil. Soupeř disponuje fyzicky vyspělými spojkami a my jsme si z nich nadělali do kalhot. Sklopili jsme hlavy a vzdali boj dopředu. V zápase se Strakonice a Jičínem to byla jiná písnička. Kluci bojovali od prvního do posledního hvizdu. Ačkoliv výsledky zní pro soupeře, hráli jsme více než vyrovnanou partii. Zápas s Hostivicemi byl zápasem dvou poločasů. První byl na "hození ručníku" a druhý byl na "smeknutí kloboučku". Jsem ráda, že se kluci přesvědčili, že i proti silnějším soupeřům umějí hrát a nemusejí vzdávat boj dopředu."


Hodnocení podzimní části očima hlavní trenérky:

"Na začátku sezóny nám dělalo největší problémy zpracování přihrávky a míčová technika jako taková. Postupně jsme se i díky aktivitě hráčů v této činnosti zlepšovali. Obraz hry byl lepší a lepší a již jsme neprodukovali tolik technických chyb, tak jako na samém počátku soutěže. Snažíme se pracovat na fyzické kondici, tak abychom byli schopní jít opakovaně do rychlého útoku a spolehlivě zakončovat tyto relativně jednoduché situace. Pracujeme na obranné činnosti a je to turnaj od turnaje lepší a lepší. Tým se snaží bránit vysunutým obranným systémem 3:3. Proti fyzicky vyspělým hráčům zatím nemáme šanci. Máme šikovné hráče, kteří se dokáži individuálně prosazovat jeden na jednoho. Musíme však zapracovat na kvalitní dohrávce situací, jelikož velmi často se nám stává, že čekáme na hvizd rozhodčího a nevyužíváme šance, které se vytváříme . Věřím, že zapracujeme na síle a dynamice tak, aby byl náš projev zase o kousek lepší. Makáme na tom, aby nás házená bavila a měli jsme radost z našeho sportu. Makáme na tom, abychom jsme se učili dávat nějaké cíle a šli si za nimi s hlavami nahoře a úsměvem na tváři. Kluci dostanou přes vánoční svátky nějaké úkoly a jsem zvědavá, jak k nim přistoupí, protože již 14.1.2023 nás čeká další kolo Mattoni ligy."

JSME LIBEREC HANDBALL