Domácím byli k dispozici téměř všichni hráči, zraněný je akorát pivot Hajer. Domácí premiéru v letošní sezoně si odbyl Honza Hájek. Za Jablonecké klasicky do derby nastoupil Jiří Novotný, který jinak moc nehrává. Návrat na libereckou palubovku si užil Martin Jakl, který v našem klubu dlouho působil.

Do začátku zápasu vstoupili trochu lépe Jablonečtí, kteří se ujali vedení 2:0. Pak už ale domácí hráči ožili, začali se pořádně koncentrovat na zápas a krůček po krůčku navyšovali náskok. Ve 13. minutě svítil na tabuli stav 10:4 pro Liberec. Do konce poločasu už se hra vyrovnala, Liberečtí ještě zvýšili svůj náskok na 8 branek, a tak se šlo do kabin za stavu 16:8 pro naše chlapy. V prvním poločase bylo k vidění spousta technických chyb a taková nesupořádaná hra. Liberečtí přehrávali hosty hlavně svojí rychlostí.

Ve druhém poločase se nám obrázek hry úplně otočil. Domácím se přestalo dařit v zakončení, když mnohdy nedokázali proměnit ani tu nejjasnější brankovou příležitost. Jablonec se rychle dotáhl a byl na dostřel 2 branek. Poté už Liberec přitvrdil obranu, zrychlil hru a Jablonci došly síly. Liberec zaslouženě vyhrál, což vyplývá i z vyjádření hostujícího trenéra Františka Dědečka, které si můžete přečíst zde:

"Liberec hraje moderní handball s rychlým přechodem do útoku. My jsme si svoje šance sice vytvořili, některé i proměnili, některé ne, ale domácí přesto ihned reagovali a jednoduše skórovali. Týmová souhra byla jednoznačně na liberecké straně, proto se Liberec pere s Duklou Praha B o 1.místo v tabulce. Myslím si, že jsme podali nadstandartní výkon, opět byl výborný Vašek Novák v bráně, ale na domácí Liberec to bohužel nestačilo."

Komentář domácího trenéra Ondry Harbicha k vítěznému derby:

"Po neúspěšném utkání na Dukle jsme se chtěli co nejrychleji vrátit zpět na vítěznou vlnu. Po týdnu volna nás na domácí palubovce čekalo derby.

Do zápasu jsme vstoupili s vysunutou obranou, kde jsme chtěli eliminovat střelecké spojky hostů, Hánu a Trejbala. To se nám sice dařilo, ale bohužel jsme v obraně nechávali hodně prostoru, kterých hosté využívali a dostávali se do jasných brankových příležitostí. Naštěstí jsme se mohli opřít o R. Soukupa v brance. Díky tomu jsme stříleli jednoduché branky z rychlých protiútoků a i v postupném útoku se nám dařilo. V poločase jsme tak drželi 8brankové vedení.

První polovina druhého poločasu se nám vůbec nevydařila dle představ. V obraně jsme si počínali dost pasivně, v útoku jsme si nedokázali poradit s tvrdou obranou hostů. Když už jsme se do zakončení dostali, proti byla branková konstrukce nebo hostující brankář. Ve 45. minutě jsme tak vedli už jen o 2 branky. Poté se naše hra opět zvedla, zlepšili jsme obranu, zákroky pomohl R. Soukup a v útoku jsme dokázali své šance proměnit. V posledních 5 minutách hosté dokázali už jen zkorigovat na konečných 29:23 v náš prospěch.

Důležité je, že jsme se dokázali oklepat z vysoké prohry na Dukle a vrátili se na vítěznou vlnu. I když jsme v prvním poločase nedokázali dobře vyhodnotit některé přechodové situace, chyběla o něco lepší komunikace ve vysunuté obraně, tak ho musím hodnotit pozitivně. Ve druhém jsme soupeře vrátili do zápasu naším klasickým výpadkem. Naštěstí jsme dokázali předvést povedenou pasáž, díky které jsme si vybudovali zpět vypracovaný náskok z prvního poločasu a zápas dovedli do vítězného konce."

Zápis ze zápasu:

https://www.handball.cz/soutez...

JSME LIBEREC HANDBALL