Zápasy s Boleslaví bývají vždy velmi fyzicky náročné. Hosté vyznávají velmi tvrdou hru, moc neběhají, a tak se to snaží dohnat svojí silou. V obraně často sahají k faulům za hranicí pravidel a v útoku toho moc nevymyslí, jen na sílu dotlačí balon do brány. Naši muži na tento fyzický souboj byli ovšem připravení a s hrou Boleslavi si poradili. 

Jak je již psáno výše, vstup do zápasu Liberci vyšel. Po 13 minutách hry vedli 9:2. V 15. minutě viděli diváci v Dobi areně první červenou kartu Boleslavských. Paradoxně to hostům pomohlo a do konce poločasu snížili na 17:12. Bylo zřejmé, že domácí musí do druhého poločasu vstoupit opět tak, jako do začátku zápasu. A to se jim vskutku podařilo. V 48. Minutě byl stav naprosto výmluvný - 32:18. Zbytek zápasu se už pouze dohrával, Boleslav obdržela ještě druhou červenou kartu. Konečné skóre 35:24. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha: 

“O víkendu jsme chtěli odčinit předešlou domácí porážku proti Šťáhlavům a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. To se nám sice proti Mladé Boleslavi podařilo, ale výkonem jsme rozhodně neoslnili. 

Vstup do zápasu se nám vydařil, ačkoliv jsme začali zahozenou sedmičkou. Těžili jsme z obrany 1:5, která hostům dělala problémy. Díky tomu jsme mohli střílet jednoduché branky z rychlých protiútoků. V polovině poločasu jsme vedli 10:3, čímž jsme se očividně uspokojili a mysleli si, že je hotovo. Opak byl ale pravdou. Náš výkon šel velmi dolů a hosté toho dokázali využít. Obrana do konce poločasu pracovala velmi špatně a v útoku jsme kupili jednu technickou chybu za druhou. Ačkoliv jsme o poločase vedli o 5 branek, musela přijít důrazná domluva hráčům k jejich předvedenému výkonu. 

Zvýšený hlas během pauzy zafungoval a do druhého poločasu jsme vstoupili jako vyměnění. Během 8 minut jsme vstřelili osm branek a definitivně zlomili hostující tým. Po postupném prostřídání jsme si neodpustili několik zbytečných technických chyb a horší obranu, ale zápas jsme dokázali bez větších problémů dovést do vítězného konce.  

Hráče je třeba pochválit za vstupy do obou poločasů, kde jsme byli jasně lepším týmem. Poctivě jsme pracovali v obraně a drželi si vysoké procento střelby. Ovšem nad přístupem a předvedenou hrou ve druhé části prvního poločasu bychom se měli zamyslet. Takovéto polevení nás proti kvalitnějším soupeřům může stát zápas.” 

Další zápas čeká muže v sobotu 12.3. na půdě Dukly Praha “B”. Pokud to chlapi myslí s ambicemi na titul vážně, pak musí tento duel bez okolků zvládnout. 

JSME LIBEREC HANDBALL