Do Lovosic odjížděli muži téměř v kompletním složení. Poprvé se v liberecké brance představil Kuba Knittl z Jičína. Chyběli pouze zranění Hájek Michal a Robert Soukup. Lovosice byli naopak v plné palbě. Z palubovky neslezl extraligový hráč Heřmanovský, na sedmičky chodil Chotěborský. 

Začátek zápasu chlapům vůbec nevyšel. Ačkoliv hra nebyla nijak špatná, tak důrazná Lovosická obrana 1 5 pracovala výborně a z rychlého protiútoku domácí stříleli jednoduché branky. Po 10 minutách tak na ukazateli skóre svítilo strašidelných 8:1 pro domácí. Do konce poločasu už se hra vyrovnala a do šaten jsme odcházeli se ztrátou 6 branek. 

V kabině se hráči pořádně namotivovali, řekli si, co je potřeba udělat jinak, aby gól po gólu stahovali náskok. Nástup do druhého poločasu byl úplně opačný, než do toho prvního. Vstřelili jsme 3 branky za sebou a rázem jsme byli na rozdíl 3 branek. Muži v laufu pokračovali a po 15 minutách druhého poločasu jsme poprvé vedli 21:20. Do konce zápasu už se skóre přelévalo ze strany na stranu, a nakonec jsme byli my, tím celkem, který vstřelil o branku více, tudíž po velkém boji v Lovosicích muži vyhráli 27:26. 

Zápas se odehrál ve velmi vysokém tempu. Obrany obou družstev pracovali tvrdě, ale v rámci pravidel, což dokládá i fakt, že Liberečtí neměli ani jeden dvouminutový trest. V brance libereckých se parádním výkonem uvedl Kuba Knittl, který k nám přišel před sezonou na hostování z Jičína. Na hrotu obrany pracoval příkladně neúnavný Oskar Hajer, v útoku v klíčových fázích to vzal na sebe Honza Hájek, který proměnil 3 střely ve 3 branky v poslední pětiminutovce. Nadstandartní výkon od obou družstev, diváci v hale se házenou vskutku bavili. 

Hodnocení trenéra Ondry Harbicha po skvělém obratu v Lovosicích: 

"Od zápasu v Lovosicích jsem očekával kvalitní a vyrovnané utkání, což se potvrdilo. Domácí nasadili několik hráčů se zkušenostmi z extraligy, což kvalitu zápasu ještě zvýšilo.  

Nám se vstup do zápasu bohužel nepovedl dle našich představ. Ačkoliv obrana nepracovala zle, v útoku jsme hráli velmi zakřiknutě. Lacině jsme ztráceli míče, nejčastěji kvůli špatným přihrávkám do pivota nebo mezi spojkami a domácí nás za to nemilosrdně trestali. Postupem času jsme naši hru v útoku zlepšovali, ale nevyvarovali jsme se slabší koncovky, kvůli které jsme se nedokázali ve skóre přiblížit blíže než na 3 branky. Nakonec nám domácí odskočili do konce poločasu na 6 branek.  

O poločase nebylo potřeba nijak panikařit. Věděli jsme, že nejsme horším týmem, jen jsme se museli vyvarovat chyb a zvýšit procento střelby. Co jsme si řekli, tak jsme okamžitě začali plnit. Na domácí jsme ihned zatlačili. Obrana v brance s J. Knittlem pracovala výborně, v útoku jsme zlepšili hru a po 10 odehraných minutách jsme byli pozadu už jen o 2 branky. Ve 44. minutě jsme dokonce poprvé v zápase vedli. Od té chvíle se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, ale troufnu si říct, že lepším týmem na palubovce jsme byli my. V poslední minutě vstřelil branku na 27:26 J. Hájek, následný útok domácích jsme ubránili a sami velice zkušeně dokázali utkání dohrát na polovině soupeře a po závěrečném hvizdu jsme se mohli radovat z vítězství.  

Hráče je potřeba velmi pochválit za výkon, který jsme v Lovosicích předvedli. Ačkoliv v naší hře byly chyby, nepovedl se nám začátek zápasu, nezlomilo nás to a skvělým týmovým výkonem jsme dokázali zápas otočit a dovést do vítězného konce. Dále bych rád pozval všechny fanoušky liberecké házené na středeční utkání 3. kola ČP, kdy od 18 hodin budeme v Dobi areně hostit prvoligový Dvůr Králové."

Hodnocení trenéra Lovosické rezervy Vladimíra Šumy: 

"Liberci gratuluji k vítězství. Předvedli kvalitní výkon, 60 minut aplikovali stejný herní styl, což se mi líbilo. Přeji jim, ať jim podobný elán vydrží, protože toto byl zápas vysoko nad standardem druhé ligy."

Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/64afd326-2be9-4475-aed8-ccbeef5a3c2f 

JSME LIBEREC HANDBALL