Tentokrát chlapi nastoupili v téměř v plné sestavě. Chyběl akorát pivot Suchý, za to si ale první zápas v sezoně připsal pivot Ondra Mrázek, křídlo Fanda Volšík, spojka Dan Matula a navrátilec liberecké házené, brankář Robert Soukup.

Liberci fungoval útok, ale co se týče obranné fáze, tak ta nefungovala vůbec. Byl to zatím nejhorší výkon v obraně od chlapů v této sezoně. Ještěže útočná fáze bez problémů fungovala. Liberečtí si vytvářeli snadné pozice, ze kterých většinou dokázali střílet branky.

Chlapi si ještě drží jednu unikátní věc. Zatím neznají, jaké to je v zápase prohrávat, byť jen jednu minutu. Ve svých zápasech měli vždy navrch. Tak ať to vydrží co nejdéle!

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„Zápas se nám nevydařil dle představ. Hlavně v prvním poločase jsme nemohli najít správný rytmus, přizpůsobili jsme se plně pomalé hře soupeře a zbytečně se s nimi pouštěli i do slovních výměn a nesoustředili se na svůj výkon. Nicméně v útoku to nebylo úplně zlé, ale obrana tentokrát nepůsobila tak kompaktně jako tomu bylo v předešlých zápasech.

Ve druhém poločase se nám podařilo zrychlit hru a vstřelit několik jednoduchých branek, ale soupeř se stále držel na dostřel. Rozhodující pasáž přišla mezi 38.-40. minutou, kdy jsme odskočili na rozdíl 5 branek a tento náskok drželi až do konce zápasu.

Bohužel nám v tomto zápase nefungovala obrana, dostat doma 32 branek je opravdu hodně. Naopak v útoku se nám velmi dařilo, a kdybychom byli více efektivní, tak rozdíl ve skóre mohl být daleko vyšší. Celkově se ale z tohoto zápasu musíme poučit a zlepšit svůj výkon.“

Zápis z utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/3b3e4607-a66c-4baa-8bea-2db6731fc63c

JSME LIBEREC HANDBALL