Liberečtí očekávali těžké utkání. Dukla disponuje mladým, běhajícím, solidně technicky vybaveným týmem, a tak se dala čekat velká bitva. Liberci navíc chyběl Patrik Matula, který si plnil extraligové povinnosti za celek Jičína. 

Mužům se podařil vstup do zápasu, i přes to, že už po 30 vteřinách dostali první dvouminutový trest. Oslabení zvládli a během prvních 10 minut odskočili Duklákům na rozdíl 4 branek. Poté Dukla zabrala a stáhla skóre na 7:6 stále pro domácí. Pak už ale Liberec naplno přebral otěže zápasu. Muži hráli rychle, měli skvělou střelbu. Obrana s brankářem fungovala přesně tak, jak měla. Výsledkem toho bylo pohodlné poločasové skóre 20:12. 

Prvních 10 minut druhého poločasu se neslo ve stejném duchu. Liberec odskočil Dukle až do stavu 26:15. Liberečtí byli s tímto stavem naprosto spokojeni a trochu přestali hrát to, co chtěli. Toho Dukla využila. Dostala se až na dostřel 6 branek. Nebýt chyceného trháku brankářem Soukupem, tak Dukla stahuje vesele dál. Chycený break hráče opět nastartoval. Hráči se vrátili hlavami zpátky do zápasu a bylo to znát. Dukle jsme opět dokázali odskočit a v 53. minutě jsme vedli o 10 branek 31:21. Pak už se zápas jen dohrával a Liberec vyhrál 32:26. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha: 

“Znovu se nám podařilo velmi kvalitně vstoupit do utkání. Od prvních minut jsme předváděli rychlou házenou, kdy se nám v útoku dařilo dohrávat nacvičené signály až do jasných brankových příležitosti, které jsme, téměř stoprocentně, využívali. I obrana pracovala velmi kvalitně a díky tomu jsme v poločasu vedli o 8 branek.  

Ve druhém poločase jsme nadále pokračovali ve velmi koncentrovaném výkonu a náskok navýšili i na 11 branek. Bohužel nás přibrzdilo několik podivných vyloučeních, ale i s tím jsme si dokázali poradit a zapas dovedli do vítězného konce.  

Znovu bych chtěl pochválit hráče za předvedený výkon. Každým zápasem jde naše hra stále nahoru, daří se nám velmi dobře v obraně, za kterou předvádí výborné výkony oba brankáři. V útoku jsme dokázali proměnit větší procento brankových příležitosti. V neposlední řadě bylo ale důležité, že se hráči nenechali rozhodit dvouminutovými tresty, dokázali oslabení ubránit, a nenechali přiblížit soupeře blíže než na 6 branek.” 

Zápis o utkání: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/98ef861a-a3aa-4ae3-a77a-45b1e0bf02a1 

JSME LIBEREC HANDBALL