Mužům se vstup do utkání moc nepovedl. V obraně byli nedůrazní, v útoku nedokázali proměňovat ložené střely. Vršovičtí po 10 minutách hry vedli 6:4. Zbytek poločasu už ale patřil domácím. Ti jako by konečně zapnuli. Obrana ve spolupráci s brankářem začala fungovat, stejně tak se dařilo i v útoku. V poločase muži tedy vedli 18:12. Po přestávce sledovali diváci v hale až exhibiční hru Martina Lepieše, kterého utkání vskutku bavilo. Nahazovačky, točky, nic nechybělo. Po 15 minutách druhého poločasu už ale tempo trochu opadlo a zápas se pouze dohrával. Liberečtí muži zápas kontrolovali a dovedli ho do vítězného konce 33:26. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha:  

“Po reprezentační pauze nás čekalo na domácí palubovce utkání proti Sokolu Vršovice B. Do zápasu jsme ale nevstoupili dobře. Nejvíce nás trápila obrana, kde se nám vůbec nedařilo. Vázla především komunikace při předání a nastoupení na hráče. Do 20. minuty tak bylo utkání vyrovnané. Vidět byl příchod Martina Lepieše, který naši hru pozvedl na obou brankovištích. Důležité zákroky předvedl též Robert Soukup. Díky těmto aspektům jsme do konce poločasu odskočili na rozdíl 6 branek.  

 Ve druhém poločase jsme pokračovali ve výkonu z konce prvního poločasu a soupeři odskočili až na 8 branek. Bohužel posledních 10 minut zápasu jsme si zbytečně začali komplikovat a nechali Vršovice snížit na rozdíl 5 branek. I přes toto polevení jsme zápas dovedli do vítězného konce a připsali si další body do tabulky. 

 Je důležité, že jsme po pauze získali 2 body a věřím, že takto budeme pokračovat dál. Ačkoliv nám nevyšel začátek a konec zápasu, dá se najít několik pozitiv. Oproti zápasu na Dukle nás tentokrát podrželi brankáři. Důležitá byla účast zkušeného Martina Lepieše, který dokázal naši hru zvednout jak v obraně, tak i v útoku. Konečně jsme se mohli opřít o střelbu z křídel.” 

JSME LIBEREC HANDBALL