V nominaci na zápas chyběl opět M. Hájek, opět ze stejného důvodu, co minule. Dále nebyli dispozici M. Polák a Lepieš. Na jaře se už v našem dresu neukáže gólman Fiala, který v zimní přestávce odešel do Görlitz a poprvé v životě si tak zkusí zahraniční angažmá. Naopak na soupisku se po zranění vrátil J. Hájek.

Lovosičtí přijeli v nadupané sestavě. Na soupisce měli několik dorostenců, kteří si vedou velmi solidně v extralize dorostu, ale dorazili i hráči se zkušenostmi z extraligy mužů, jmenovitě např. Bartošík, Karlovec nebo Bednařík. Disponovali tedy velmi podobnou sestavou jako na podzim, kdy jsme v Lovosicích zvítězili o jedinou branku po heroickém comebacku, přičemž jsme na začátku zápasu prohrávali už 8:1.

Prospanému startu zápasu se chtěli muži tentokrát vyvarovat, a to se jim podařilo. Začátek zápasu byl vyrovnaný až do 12. minuty, kdy si hostující trenér Šuma vzal time-out. Po tomto oddechovém čase dali naši borci 5 branek v řadě a dostali se do vedení 9:5. Poté se hostí do konce poločasu dotahovali, až snížili náskok domácích na jedinou branku a do šaten se tak odcházelo za stavu 13:12.

Jako rozhodující se ukázala být druhá desetiminutovka druhého poločasu, ve které Liberečtí svého soupeře přehrávali a za tento úsek hry vstřelili 8 gólů, zatímco Lovosičtí pouhé 2. Závěr zápasu si už domácí zkušeně pohlídali, a tak z důležitého utkání berou zasloužené 2 body.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

"Oproti podzimnímu střetnutí na lovosické palubovce jsme tentokrát chtěli vstoupit do utkání lépe. To se nám podařilo, ale úplně ideální to také nebylo. Ačkoliv jsme v 7. minutě drželi vedení 3:1, v útoku jsme znovu dělali velké množství chyb a působili nervózně. Díky tomu hosté v 10. minutě otočili stav na 5:3. Nutno podotknout, že nebýt výborných zákroků R. Soukupa, ztráceli bychom více branek. Po nervózní desetiminutovce jsme výkon zlepšili. V útoku jsme dokázali přehrávat hostující obranu, zvýšili procento střelby a díky tomu otočili ve 20. minutě na 10:6. Do konce poločasu jsme nedokázali tento nadějný stav udržet a Lovosice snížili na 12:13.

Úvodních deset minut druhého poločasu byla k vidění vyrovnaná házená. Poté jsme znovu přidali na tempu a úsek mezi 40.-48. minutou vyhráli 7:1, čímž jsme získali rozhodující náskok, který jsme udrželi až do samotného závěru.

Do tabulky jsme tak získali další důležité body, které se nerodili lehce. Znovu jsme nevstoupili dobře do zápasu, ale i tentokrát jsme nepříznivý vývoj, ačkoliv se nám ne vždy dařilo, dokázali zlepšeným výkonem otočit. Výborný zápas odchytal R. Soukup, střelecky nás táhl P. Henzl, autor 10 branek."

Fotogalerii z utkání doplníme hned, jak bude dostupná.

JSME LIBEREC HANDBALL