V sestavě domácích se ani tentokráte neobjevil Michal Hájek, nefiguroval v ní ani Dan Matula nebo Martin Lepieš. Naopak po dlouhé době za chlapy hrál v loňském roce kapitán mužstva Péťa Hájek nebo dorostenecký pivot Jirka Bartoš.

Začátek zápasu vyšel především brankáři Soukupovi, který zvládl zlikvidovat 2 sedmimetrové hody. Poté si domácí borci polehoučku pomaličku budovali náskok, přičemž hosté už v poločase ztráceli na naše chlapy 5 branek. Za prvních 10 minut druhé půle muži zvýšili náskok už na 10 branek, který si až do konce zápasu udrželi. Hostům z Prahy moc šancí nedali a zaslouženě si připsali další 2 body do tabulky.

Komentář trenéra Ondry Harbicha k zápasu:

"Do zápasu jsme vstoupili s vysunutým obranným systémem 1:5. Ačkoliv to na průběhu skóre nemuselo vypadat, obrana se nám zdaleka nedařila dle představ. Individuálními chybami jsme umožnili hostům velmi dobré střelecké pozice, avšak díky výborným zákrokům R. Soukupa jsme v poločase drželi vedení o 5 branek.

Do druhého poločasu jsme zvolili obranu 0:6, která si vedla o poznání lépe. Když už se hosté dostali do zakončení, poradil si s ním navstoupivší T. Pleschinger. V útoku jsme sice zahodili několik jasných šancí, ale i přes to jsme si velmi rychle vybudovali 10brankový náskok. Větší prostor poté dostali dorostenci a zápas dovedli do vítězného konce.

Ve 3. domácím utkání v jarní části jsme si připsali další body do tabulky a stále se držíme na dostřel vedoucí Dukly. Velmi dobrý výkon podali oba gólmani. Střelecky nás znovu táhl P. Henzl. Pozitivem určitě byl velký časový prostor, kteří dostali dorostenci."


Zápis ze zápasu:

https://www.handball.cz/soutez...

Tento víkend je reprezentační přestávka. Další zápas čeká na chlapy tudíž 19.3. na palubovce Ústí nad Labem.

JSME LIBEREC HANDBALL