Muži jeli do Mostu téměř v plné sestavě. Z důvodu zranění stále chyběl Soukup a Lepieš, ve sobotním zápase dorostenců se bohužel zranili Papas s Dundou, dále chyběl například Henzl a Nejedlo. Do sestavy se ovšem vrátili Patrik Matula, Honza Polák s Péťou Hájkem, po zranění se vracel i pivot Oskar Hajer. 

Vstup do zápasu byl od obou celků lehce nervózní. Po úvodním oťukávání se náš tým rozjel trochu rychleji. Po dobrých obranných zákrocích a rychlých protiútocích jsme v 15. minutě vedli již o 5 branek. Poté ale přišla hlušší část od libereckých, čehož domácí dokonale využili a dokázali se dotáhnout na rozdíl 2 branek. Do kabin se odcházelo za stavu 15:13 pro nás. 

Most vstupoval do druhé půle s dvojnásobnou přesilovkou. Naši chlapi dokázali oslabení dokonce vyhrát 1:0, čímž se nastartovali k výbornému výkonu v průběhu prvních 15 minut druhého poločasu. Most ve druhé půli vstřelil branku až v čase 13:08, tou dobou už jsme vedli 21:13. Zápas muži pohodlně dovedli do vítězného konce 30:22. 

Komentář k zápasu od trenéra Ondry Harbicha: 

“Začátek zápasu byl vyrovnaný. Domácí využívali ke skórování našich drobných chyb v obraně, my jsme ale nezůstávali pozadu. V 10. minutě se nám podařilo, díky zlepšení v obraně a využití chyb domácích, poprvé odskočit na 5 branek. Bohužel do konce poločasu jsme udělali několik chyb a neproměnili jasné brankové příležitosti.  

Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle. Obrana s Dominikem Fialou vystavila mosteckým střelcům stopku a ve 45. minutě jsme vedli o 10 branek. Do konce zápasu jsme nepřipustili žádné drama a zápas dovedli k vítězství. 

Hráči si za odvedený výkon zaslouží pochvalu. Pozitivem i vidím, že se podařilo vstřelit branku všem, kdo do utkání zasáhl. Jako hlavní klíč k vítězství ale byl vstup do druhého poločasu, když jsme během 15 minut obdrželi jedinou branku a sami skórovali 9x.” 

Zápis o utkání: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/30b21320-d4c8-48a4-8bca-52fc8e00a8e5 

Tento víkend (24.-25.9.2022) mají muži pauzu. K dalšímu utkání zajíždí na půdu rezervy Lovosic v neděli 2.10. 

JSME LIBEREC HANDBALL