Téměř všichni členové A-týmu libereckých byli k utkání k dispozici. Na soupisku se vrátil po krátkodobém zranění M. Hájek, v brance se naopak nemohl objevit Knittl, protože je kmenovým hráčem právě Jičína. Z týmu hostí do Liberce nepřijel slovenský reprezentant Hl´ípala, pravá spojka Hlava a pivot J. Drbohlav. 

Začátek zápasu domácí prováhali hlavně ve finální fázi svých útočných akcí. Mnohdy se dostali do 100% šance, kterou ovšem nevyužili a nechali vyniknout skvěle chytajícího Plevu v brance Jičína. Ani vytažená obrana nefungovala dle představ a chlapi po prvních 15 minutách prohrávali drtivě 1:10. Rozdíl ve skóre mohl být ještě větší nebýt skvěle chytajícího Fialy, který pochytal velké množství jičínských střel. Do poločasu se muži snažili skóre trochu zkorigovat na přijatelný rozdíl, ale Jičín šlapal dál a do kabin se odcházelo za jednoznačného stavu 21:8 pro Jičínské. 

O přestávce si domácí v kabině řekli, že nic nechtějí zabalit hlavně kvůli nejvyšší letošní divácké účasti na utkání házené v Liberci. Diváků přišlo kolem 180, za což jim jménem celého klubu děkujeme! 

Do druhého poločasu vstoupili naši muži daleko lépe. Konečně předváděli naprosto vyrovnanou hru s extraligovým celkem. V obraně se jim dařilo dostávat hosty do nekomfortních střel, v útoku jim tam konečně něco spadlo. Druhý poločas byl vyrovnaný, ale to samozřejmě na postup nestačí, když se prohraje první půlka o propastných 13 branek. Jičín byl zkrátka až moc velké sousto pro naše hráče a zcela zaslouženě utkání dopadlo 37:20 v prospěch hostů z města pohádek. 

Komentář domácího trenéra Ondry Harbicha: 

“V dalším pohárovém kole jsme přivítali na domácí palubovce extraligový Jičín. Pokud jsme tohoto soupeře chtěli co nejvíce potrápit, věděli jsme, že musíme předvést výkon na hranici možností.  

Do zápasu jsme vstoupili s vysunutou obranou 1:5, která nepracovala zle. Bohužel to se nedá říct o našem útoku. Během prvních patnácti minut nás vymazal hostující brankář Pleva, který chytil několik jasných brankových příležitostí. Za každou zahozenou tutovku nás Jičín okamžitě trestal vstřelenou brankou z rychlého protiútoku. Naši hráčům se nedala upřít snaha, ale stále se opakovalo, že pokud jsme vyrobili sebemenší chybu, tak ji hosté dokázali potrestat.  

Ve druhém poločase se nám dařilo ztrátu lehce stahovat. Poté dostali větší šanci hráči z lavičky, kteří ale nedokázali udržet přijatelný rozdíl ve skóre.  

V prvním poločase jsme dostali velmi cennou lekci z produktivity, což udalo okamžitý průběh zápasu. Je potřeba, abychom si v zakončení dali více záležet a každé své šance si maximálně vážili. V další řadě musíme zapracovat na zisku odražených míčů, kde jsme též velmi zaostali. Jinak bych chtěl ale hráče pochválit, že zápas před výborným domácím publikem nezabalili a bojovali až do úplného konce.” 

Zápis utkání: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/cesky-pohar-muzu/detail/zapas/003120c4-532b-44b2-92d3-dc551657d334 

Článek na webu Jičínských: 

https://hbcjicin.cz/clanky/hazenkari-v-liberci-nezavahali-a-jsou-ve-ctvrtfinale-ceskeho-poharu/ 

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli na Dobinu podpořit. Věříme, že jste si i přes jednoznačný průběh zápas užili. 

Další utkání odehrají muži v neděli v 18:00 na palubovce rezervy Sokola Vršovic. 

JSME LIBEREC HANDBALL