Muži do zápasu šli s podobnou sestavou jako v Lovosicích. Stále chyběli zranění Soukup s Hájkem M., naopak do sestavy přibyl dorostenec Martin Kozubík. V dresu Dvora se tentokráte nepředstavil Groh, který dlouhé roky působil v extraligovém Jičíně. 

Začátek zápasu se mužům vydařil. Obrana fungovala, když zaváhala, tak ji pomohl dobře chytající Fiala. V útoku to ale skřípalo, tak si domácí často pomáhali rychlými útoky, které nekompromisně zakončoval Hajer. Hra se ovšem vyrovnala, hosté se dotáhli a v poločase vedli Liberečtí o jedinou branku. 

O poločase se hráči Liberce snažili spíše uklidnit. Bylo potřeba dodat klid v útočné fázi, zkvalitnit přípravnou fázi před střelou. Co si hráči řekli v šatně, to začali do puntíku dodržovat. Nebylo divu, že po 10 minutách hry druhého poločasu svítilo na ukazateli skóre 21:15 pro domácí. Zbytek zápasu chlapi už kontrolovali hru. V závěrečné minutě se skvěle povzbuzujícímu publiku odvděčilo nádhernou házenkářkou nahazovačkou duo Matula D. a Henzl. Liberec slaví znovu po roce postup mezi TOP 16 týmů v republice. 

Hodnocení trenéra Ondry Harbicha zápasu: 

“Začátek zápasu proti Dvoru nám vyšel daleko lépe než v Lovosicích. V 7. minutě jsme vedli 4:1. Bohužel poté jsme udělali několik technických chyb v útoku, neproměnili několik šancí, a hlavně nedokázali ubránit aktivního L. Pichu. Díky tomu se skóre přelévalo ze strany na stranu a o pauze jsme drželi jen nejtěsnější vedení.  

I do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře a hostům ihned odskočili. Oproti prvnímu poločasu jsme dokázali ubránit hostujícího L. Pichu a proměnit téměř všechny naše šance. Hostům navíc začaly docházet síly, dělali hodně chyb na obou brankovištích a nám se dařilo je trestat.  

Je velmi pozitivní, že se nám druhým rokem podařilo znovu postoupit mezi 16 nejlepších týmů v poháru. Hráči podali další kvalitní týmový výkon, za který zaslouží pochvalu.” 

Zápis o zápase: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/cesky-pohar-muzu/detail/zapas/4ebcd329-47f6-401a-8ad7-ed7f4b1f6b28 

V dalším kole Českého poháru změří naši muži síly s extraligovým Jičínem. O datu se ještě rozhoduje, budeme vás informovat! 

JSME LIBEREC HANDBALL