Sestava našich borců byla velmi zkrouhnutá. Pravorukých hráčů bylo k zápasu k dispozici pouze 6, z toho 2 pivoti. Nehráli Hájek P., Blaschke, Nejedlo, Matula D., ani Hájek J., který si opět plnil extraligové povinnosti. Vypomáhal dorostenec Pavlů. Naopak leváků bylo dost, tak aspoň jedna strana hřiště byla kvalitně obsazena.

Ačkoliv Lounští mají zatím pouze 3 body, tak muži počítali s velmi těžkým zápasem. V Lounech to není nikdy lehké. Během utkání loňské sezony byly k vidění 4 červené karty. Za Louny navíc poprvé v sezoně nastoupil pivot Karel Holubec, hrající za lídra extraligy z Lovosic.

Liberečtí přizpůsobili stavu pravorukých hráčů tempo hry, což hrálo do karet Lounským. Nehrála se příliš rychlá házená, útoky často trvaly i minutu. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Obrany vůbec nefungovaly, hráči se často jednoduše prosazovali. Konec prvního poločasu vyšel lépe našim chlapům a zvládli odskočit na rozdíl 3 branek.

Na začátku druhého poločasu přišlo zlepšení v obranné fázi, i brankář Fiala hodně pomáhal svými skvělými zákroky. Leč našim hráčům to nebylo moc platné, protože v útoku nastřelili asi 4 tyče nebo brankáře nebo vyrobili triviální technickou chybu, takže jsme Lounským vůbec neodskočili naopak oni se ještě více dotáhli. Do posledních 4 minut se šlo za vyrovnaného stavu. Nejprve se dostal do trháku Hajer, který ovšem dle sudích porušil pravidlo o krocích. Poté nás dostal do vedení Matula, soupeř korigoval, za nás skóroval v zápasu desetigólový střelec Polák, který odběhal na křídle celý zápas. Další break už Hajer proměnil, do prázdné brány zvýšil Martenek a pak ještě vypíchl balon Matula. Bum a za 2 minuty vedli muži o 4 branky a zápas dovedli do vítězného konce.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„Od prvních minut náš výkon nebyl takový, jaký bych si představoval. I když jsme domácím na začátku utkání odskočili na rozdíl 3 branek, nebylo to z naší strany ono. Ačkoliv jsme se v útoku dokázali prosazovat, chyběl nám potřebný drive. Kde byl ale největší problém, byla obrana. Tam jsme doslova hořeli a nejvíce na pozici krajní levé spojky. Celkově ale nefungovala samotná komunikace a domácí díky tomu stříleli jednoduché branky. Naštěstí v posledních 7 minutách jsme dokázali přepnout na vyšší rychlostní stupeň a odskočit na poločasových 18:15.

Do druhého poločasu jsme vstoupili daleko aktivněji. Hlavně nám začala fungovat obrana, za kterou se výborně rozchytal D. Fiala. Nutili jsme domácí k mnoha technickým chybám, ale nedokázali jsme nabídnuté šance proměnit. Za 10 minut jsme zahodili nejméně 6 tutovek a místo toho, abychom zápas zlomili ve svůj prospěch, postupně jsme nechali domácí dotáhnout na remízu. Na konci zápasu jsme ale znovu dokázali zvýšit svoji aktivitu a v úseku mezi 57.-58. minutou, díky sérii 4:0, jsme zápas definitivně rozhodli ve svůj prospěch.“

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/0e9bf260-b9f7-41e5-8bec-43fcc422bbc3

JSME LIBEREC HANDBALL