Už od samotného začátku Liberečtí ovládali dění na palubovce. Náchod se jen těžko dostával ke vstřílení gólů. Obrana Liberci fungovala skvěle, když prošla nějaká střela, tak ji pochytal brankář Fiala. V útoku se dařilo a první poločas ovládl Liberec jasně 15:9.

Vstup do druhého poločasu se domácím vůbec nepovedl. Řada chyb jak v obranné, tak v útočné fázi vedla až ke stavu 18:18. Poté se ovšem vše otočilo. Liberec začal proměňovat své tutové šance a obrana skvěle spolupracovala s gólmanem Dundou. Nakonec neměl Náchod šanci a Liberec si pohodlně dokráčel pro vítězství 28:23.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„Do utkání jsme vstoupili velmi soustředěně. Výborně nám fungovala hra v obranné fázi, za kterou spolehlivě dochytával Dominik Fiala v brance. V útoku se nám dařilo fyzicky vyspělejšího soupeře přehrávat, ale bohužel jsme zahodili několik stoprocentních šancí, a proto měl Náchod šanci se zápasem ještě něco udělat. Ve druhém poločase jsme poměrně rychle přišli o 6brankové vedení, ale musím zde vyzdvihnout mentální sílu tak mladého týmu, jakým v letošní sezoně disponujeme. Kluci se nesesypali a pokračovali stále ve svém stylu hry. Pomohlo též střídání brankářů, kdy na výkony Dominika Fiala výborně navázal Filip Dunda. Postupně jsme získali ztracený náskok zpět a v posledních minutách si již hráči mohli užívat radost z postupu do dalšího kola poháru.

Všichni hráči zaslouží obrovskou pochvalu za předvedený výkon. Díky skvělé bojovnosti, přístupu k zápasu a týmovému výkonu se nám podařilo porazit celek z vyšší ligy a můžeme se těšit na dalšího soupeře, který nám bude v poháru přidělen. Věřím, že hráči předvedený výkon zopakují již další víkend, kdy nás hned v 1. ligovém kole čeká derby s Jabloncem.“

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/cesky-pohar-muzu/detail/zapas/96d2c50d-d372-485d-8742-85a385065406

Třetí kolo poháru se bude losovat již tento týden a hrát by se mělo ve středu 13. října.

Ale už teď o víkendu začíná liga. Chlapy čeká DERBY S JABLONCEM. Hraje se 18.9. od 17:00.

JSME LIBEREC HANDBALL