Začátek zápasu mužům nevyšel dle představ. V obranné fázi sice skvěle dochytával střely soupeře Robert Soukup, v útoku kupili hráči jednu chybu za druhou. Ať už se jednalo o zkaženou přihrávku, nebo nevhodně vzatou střelu, v úvodu muži moc nevěděli jak na vysokou obranu domácích. S postupem času se Liberečtí snažili tempo zápasu zrychlit. Tahali více první a druhou vlnu svých útoků, v obraně aplikovali agresivnější systém 1:5, díky kterému mohli častokrát vypíchnout riskantní přihrávky domácích. Do poločasu si muži vytvořili náskok o 5 branek. 

Do druhého poločasu chtěli chlapi zvýšit procento střelby, které bylo v první půli velmi slabé. Ve druhé půli už měli muži hru plně pod kontrolou. Snad jedinou slabší pasáží bylo oslabení 6 proti 3, do kterého se muži vlastními chybami dostali. Oslabení však přestáli víceméně bez úhony a poté už pouze krůček po krůčku navyšovali svůj náskok. Utkání nakonec dopadlo jednoznačně hlavně díky rychlosti hry, kterou domácí nebyli schopni akceptovat po celý průběh utkání. 

Hodnocení trenéra Ondry Harbicha: 

"Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Pasivnější obranný systém 0:6 nefungoval úplně dle představ a v útočné fázi jsme si počínali místy velmi vlažně. Po time-outu se naše hra pomalu zlepšovala, začali jsme být lepším týmem na hřišti a postupně jsme si vybudovali pětibrankové vedení.  

Ve druhém poločase jsme rychle odskočili na 8 branek. Poté měli domácí k dispozici přesilovou hru 6na3. Tu jsme dokázali, i díky výborným zákrokům D. Fialy, přestat pouze s jedinou obdrženou brankou. Po skončení tohoto oslabení jsme opět diktovali tempo zápasu a postupně navyšovali vedení až na konečných 40:27.  

Až na začátek zápasu, který se nám hrubě nevydařil, jsme dokázali domácí převyšovat na obou brankovištích. Bohužel nás znovu sráželo procento naší střelby, které mělo být rozhodně vyšší. Pozitivem ale je, že všichni hráči vstřelili alespoň jednu branku a týmovým výkonem se podíleli na další výhře."

Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/a71fe55c-5fdb-4e3a-b422-8fea408a760d 

JSME LIBEREC HANDBALL