Přečtěte si hodnocení trenérů.

Komentář trenéra mladších žáků Michala Hájka k PHC 2023:

„Já turnaj vnímám jako parádní akci k utužení kolektivu. Samozřejmě mi jde i o sportovní cíle, ale když to vezmu kolem a kolem, tak mám radost z toho, že jsme si s klukama užili parádní 4 dny v Praze. Jezdili jsme podporovat ostatní kategorie, poznávali jsme Prahu, užili si čas všichni spolu.

Co se týče sportovní části, tak v základní skupině jsme narazili na SG MoGoNo Leipzig, SS Dobele, TJ Lokomotiva České Budějovice, SKKP Brno a MRK Sesvette II. Do prvního zápasu s Lipskem jsme vstoupili nažhavení a natěšení. Se zápasem jsem byl naprosto spokojen, jelikož kluci se všichni snažili, hecovali se a měli chuť vyhrát. Ve druhém zápase nás potkala lehká krize v prvním poločase. Ve druhém poločase jsme Lotyše sice mohutně stahovali. Ač jsme odehráli, co se týče nasazení nejlepší poločas na turnaji, tak se nám sedmibrankové manko nepodařilo, i kvůli velmi zvláštním rozhodnutím zahraničních sudí zápasu. Ve třetím zápase se nám nepodařilo téměř nic. Kluci vypadali, jak kdyby skoro nechtěli hrát a Budějovice zaslouženě vyhráli. Druhý den jsme rozehráli své boje časně z rána s Brnem. V zápase jsme byli jasně lepší a zápas v pohodě ovládli. Do posledního zápasu s Chorvaty jsme vstupovali s vědomím, že jestli chceme ze skupiny postoupit, tak zápas musíme vyhrát. Kluci se opravdu snažili, ač z přemíry snahy pramenilo hodně technických a osobních chyb, ale to je v této kategorii zcela normální, tak jsme zápas s vypětím všech sil dokázali o 3 branky vyhrát.

Postoupili jsme tak do nadstavbové skupiny, kde na nás čekaly rakouské týmy UT Korneuburg a BF Krems Langenlois II. Náš výkon v nedělní ráno asi do jisté míry ovlivnil náročný sobotní den, kdy jsme hráli 2 zápasy, pak se přesunuli dlouhou procházkou na oběd, pak jsme jeli podporovat mladší dorost a den jsme zakončili v kině, takže na ubytování jsme se dostali až někde kolem 21:30. Nicméně kluky jsme se snažili namotivovat jak nejvíce to šlo, ale někdy prostě to nejde a to byl přesně případ tohoto zápasu. Se soupeřem, kterého bychom si jinak měli namazat na chleba, jsme prohráli rozdílem třídy. Na poslední zápas na turnaji se na nás přijelo podívat spoustu rodičů, a i družstvo STŽ a na klucích bylo vidět odhodlání a chtíč předvést co nejlepší výkon. Vybičovali jsme se k parádnímu výkonu a ač to na soupeře nestačilo, tak jsme mohli odcházet s hlavou nahoře.

Celkově bych chtěl klukům za turnaj poděkovat a pochválit je. Nepovedly se nám jen 2 zápasy, ale jinak jsme hráli opravdu pěknou házenou. Do budoucna bych po klucích chtěl, aby byli více konzistentní a neměli tak obrovské herní výpadky, které nás potkali již ve zmiňovaných 2 zápasech. Individuálně bych chtěl zmínit Oskara Nožičku, který byl dle mého názoru jedním z nejlepších hráčů na hřišti jak v útočné fázi, tak i v obraně.“

Výsledky mladších žáků:

https://www.phc.cz/vysledky/tym/420

Komentář trenéra starších žáků Patrika Matuly:

„Na turnaj jsme odjížděli primárně s tím, že si ho chceme všichni užít a získat nové zkušenosti proti týmům ze zahraničí, ale samozřejmě nám šlo i o to, abychom udělali nějaký pěkný výsledek.

Rozlosování nám vyšlo skvěle, takže jasný cíl byl postoupit ze skupiny nejhůře z druhého místa, což se povedlo, i když jsem přesvědčený, že jsme mohli celou skupinu ovládnout.

Ve skupině jsme hráli postupně proti HC Scholten I, HC Novi Beograd II, Lions Hostivice, MTV Stadeln, Dukla Praha II a proti Viby Handbold I. Právě poslední zmíněný tým byl jediný, který nás dokázal opravdu prověřit, a i když jsme předvedli náš nejlepší výkon turnaje, tak jsme dokázali z tohoto zápasu vytěžit pouze remízu a vzhledem k našemu nízkému skóre jsme postoupili z druhého místa. Za zápasy ve skupině bych chtěl kluky pochválit, prezentovali jsme se rychlou a tvrdou házenou a na výsledcích je to vidět.

Do trojčlenné postupové skupiny jsme dostali týmy BF Krems Langenlois a SC DHfK Leipzig a tyto zápasy se nám absolutně nepovedli. V zápase proti prvnímu zmíněnému jsme hráli bez nasazení a chuti vyhrát, takže jsme na rakouského soupeře nestačili. Do zápasu proti Lipsku kluci nastoupili tak, že není možné vyhrát a nám trenérům se nepodařilo kluky dostatečně namotivovat k tomu, že se dá hrát s každým. Bohužel nám soupeř v páté minutě zápasu odskočil na pěti brankový rozdíl a my už jsme nebyli schopni se do zápasu zpět dostat.

Celkově bych chtěl kluky pochválit, věřím, že si celý turnaj užili na hřišti i mimo něj, ale máme určitě na čem pracovat, protože v posledním zápase byly vidět obrovské rozdíly jak ve fyzické vybavenosti hráčů, tak i v herních schopnostech.“

Výsledky starších žáků:

https://www.phc.cz/vysledky/tym/421

JSME LIBEREC HANDBALL