Ačkoliv postavení v tabulce napovídalo tomu, že by se mohlo jednat o jednoduchý zápas pro Liberecké, tak před zápasem panovaly jisté obavy. To hlavně proto, že Libereckým zbyly pouze 2 spojky (Michal Hájek a dorostenec Jan Hájek). Na spojkách tak museli alternovat i hráči, kteří tuto pozici hráli naposledy snad v dorostu. 

Obavy z výsledku utkání byly rychle ta tam. Brzy vyšla najevo herní a rychlostní převaha libereckého mančaftu. Hosté se vyloženě trápili. Nemohli najít recept na obranu domácích. Liberečtí si rychle vytvořili náskok, který si pohodlně udrželi až do konce. 

Jediné, co hosty drželo v zápase, byl jejich brankář Galuška, který odchytal skvělé utkání. I přes vysoký počet branek Libereckých si brankář hostů udržel tak 50% úspěšnost zákroků. A to nám věřte, že většina jeho zákroků přišla v situaci, kdy naši hráči běželi trhák. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha: 

“Ačkoliv se náš soupeř nacházel na předposledním místě tabulky, tak jsem nečekal jednoduché utkání. Na marodce jsme měli téměř všechny spojky a aby toho nebylo málo, v pátek se na tréninku zranila ještě dorostenecká spojka Martin Kozubík. Na spojkách dostali prostor Honza a Martin Polákové a levoruký Michal Martenek.  

Věděli jsme, že pro nás bude velmi složité se proti urostlému soupeři prosazovat přes postavenou obranu. Pokyny tedy byly jasně dané. Vycházet z kvalitní, agresivní obrany a dávat jednoduché branky z rychlých útoků. Do zápasu jsme vstoupili s vysunutou obranou 1:5, abychom dokázali eliminovat urostlé spojky soupeře. Ze začátku jsme se v tomto obranném systému hledali, ale mohli jsme se spolehnout na výborně chytajícího Dominika Fialu. Postupem času se začal výkon obrany zvedat a nutili jsme soupeře k jednoduchým ztrátám. V útoku se nám též dařilo rozpohybovat obranu hostů a dostávali jsme se do jasných brankových příležitostí. Ačkoliv jsme o poločase vedli rozdílem 9 branek, bylo v našem výkonu velké ALE. Tím byla naše koncovka ze 100% brankových příležitostí. O pauze tedy byl na hráče apel, aby své zakončení zlepšili, jelikož ve vyrovnaných zápasech rozhodne každá neproměněná šance.  

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. V brance jsme se mohli opřít tentokrát o Roberta Soukupa, soupeře jsme vysunutou obranou nutili k chybám. Rozdíl ve skóre stále narůstal až na konečných 31:15. Jsem rád, že se nám podařilo od prvních minut na soupeře „vlétnout“. Od začátku jsme si počínali na obou polovinách hřiště aktivně, díky čemuž jsme stříleli jednoduché branky. Kvůli velké marodce museli někteří hráči „oprášit“ svůj um na postech, na kterých hráli naposledy v dorosteneckých kategoriích a vedli si výborně. Jediné za si hráči nezaslouží pochvalu bylo jejich zakončení trháků, kterých jsme zahodili opravdu velké množství.” 

Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/3340b14d-1e9a-445d-9f95-b2abde3e138c 

JSME LIBEREC HANDBALL