Mladší dorost 

Do Loun jeli mladší dorostenci s jednoznačným cílem - vyhrát a vytvořit si co nejlepší výchozí pozici do tabulky play-down. Lounští hráči totiž také nedokázali postoupit do play-off, a tak body se počítaly. Po naprosto vyrovnaném průběhu hry byly nakonec Louny šťastnější a vyhrály 36:35. I přes to, že nás soupeř porazil, tak v tabulce play-down Liberec vede, díky lepším výsledkům s týmy, které nepostoupily do play-off. 

Zápas v Lounech pro Vás popsal trenér Matěj Domkář: 

“V sobotu sehráli mladší dorostenci poslední utkání základní části, a to v Lounech. První poločas přesně kopíroval naše poslední tři utkání. Hrálo se ve vysokém tempu a se spoustou branek. Bylo vidět, že se proti sobě postavili dva naprosto vyrovnané týmy. Opět se ani jeden z týmů nedostal do vedení o více než jednu branku. Přetahovaná skončila poločasovým výsledkem 17:17.  

Již od 20. minuty jsme se museli vypořádat s osobní obranou na Šimona Pavlů. Ta pokračovala i po celý průběh druhého poločasu. V tu chvíli nám skvěle fungovala spolupráce Davida Jeřábka s Jirkou Bartošem a dokázali jsme tak odpovídat na branky soupeře. Ve 45. minutě přišel náš střelecký útlum. Po řadě neúspěšných střel se Louny dostali do tříbrankového vedení, které si hlídali až do 58. minuty. Je třeba ocenit hráče, za houževnatost a vůli, kterou předvedli v závěru utkání. Po třech ubráněných útocích soupeře jsme v čase 59:37 snížili na rozdíl pouhé branky a přistoupili k celoplošné osobní obraně, se kterou si domácí nevěděli rady. Bohužel pro nás soupeř zdržoval hru a šetřil čas, což jim stačilo k tomu, aby dovedli zápas do vítězného konce. Další branka již v utkání nepadla a náš tým v utkání prohrál o jedinou branku 36:35.” 

Zápis z utkání: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-mladsi-dorostenci-cechy/detail/zapas/93b59e56-e26b-4edd-8371-5ddb4aa5093f 

Příští utkání mladších dorostenců bude již ve znamení play-down, do kterého kluci vstupují z nejlepší výchozí pozice. Soupeřem jim bude tým Lokomotivy Vršovice. Zápas se hraje 5.3. od 11:00 ve Vršovicích. 

Starší dorost 

Starší dorostenci oproti jejich mladším kolegům už nehráli o body. Hráli o sebevědomí, povzbuzení do bojů o udržení. Plzeň totiž postupuje do play-off, naši dorostenci naopak do play-down. Celý zápas byl opět vyrovnaný, ve druhém poločase trápilo kluky zakončení. Bohužel při závěrečné devítce dokázali Plzeňští skórovat, a tak Liberec prohrál 24:23. Zas na druhou stranu, kdy jindy prohrát takhle nešťastně zápas, než právě v tomto případě. 

Trenér Ondra Harbich pro Vás popsal utkání s Plzní: 

“Do Plzně jsme bohužel nemohli odcestovat v plné sestavě. Z nejrůznějších důvodů chyběli Papas, Čermák, Knob, mladší dorostenec Jeřábek a se sebezapřením nastoupil Pavel Henzl. I když jsme věděli, že nám v tomto zápase již o nic nejde, chtěli jsme ho co nejlépe zvládnout a získat sebevědomí do důležitých bojů o záchranu.  

 Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. V obraně se nám dařilo, ve výborných výkonech pokračoval Filip Dunda a v útoku jsme se dokázali prosazovat přes obranu soupeře jak ve hře 1:1, tak i střelou z dálky. Díky těmto všem aspektům jsme v 19. minutě vedli o 5 branek. Bohužel poté jsme polevili v obraně, kde nám dělaly velké problémy záběhy křídel a následné přebírání hráčů. Ani v útoku se nám tolik nedařilo, jako na začátku zápasu. I tak jsme udrželi nejtěsnější vedení. 

 Během pauzy jsme kluky lépe připravili na bránění signálu domácích, díky čemuž jsme se vrátili zpět do zápasu. Naše slova si kluci očividně vzali k srdci. Obrana od začátku druhého poločasu pracovala skvěle a výbornými zákroky se navíc uvedl Tomáš Pleschinger. V útoku se nám ovšem tolik nedařilo (technické chyby, zahozené šance). I tak jsme šli do posledních 10 minut s vedením o 2 branky. Bohužel poslední pětiminutovka se nám nepovedla. I když se nám podařilo ubránit několik útoků domácích, sami jsme v rychlých přechodech udělali zbytečné technické chyby, kvůli kterým jsme se nemohli vrátit do vedení. Minutu před koncem jsme se dočkali zasloužené vyrovnávací branky, ale pouhou vteřinu před koncem jsme inkasovali rozhodující gól. 

 I přes prohru si hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a velmi dobrý přístup k zápasu. Remíza by tomuto zápasu rozhodně slušela, bohužel se štěstí otočilo na stranu Plzně. My jsme své šance na vítězství nedokázali využít a zbytečnými chybami jsme se o něj připravili. Na zápase je třeba hledat pozitiva. Skvěle nám zachytali oba gólmani, drželi jsme si velkou procentuální úspěšnost střelby z křídel a výborně pracovala obrana (zejména ve druhém poločase).” 

Zápis z utkání: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/1-liga-starsi-dorostenci/detail/zapas/ec7fbc5f-1175-4a4c-b92c-d6e11d0927db 

Starší dorostenci tedy budou hrát play-down. Výchozí pozice není nejlepší, ale nutno říct, že kluci mají velmi slušnou šanci se udržet. Zvláště když teď mají docela dobrou formu. První zápas v rámci play-down tabulky sehrají už teď v sobotu 5.3. v Kopřivnici. 

JSME LIBEREC HANDBALL