Liberečtí opět tak trochu prospali úvod utkání. Rychle prohrávali už 4:1. Poté se ovšem zvládli vzpamatovat a stav dotáhli ve 20. minutě na skóre 9:9. Závěr poločasu ale znovu patřil domácím. Kdyby Nolč proměnil sedmičku, tak by hráči Šťáhlav odcházeli do šaten s tříbrankovým vedením. Brankář Dominik Fiala sedmičku chytil, což znamenalo psychickou vzpruhu pro naše chlapy.

Do druhého poločasu vstoupili muži dobře. Nahecovaní, řekli si, že musí hrát rychleji. A fungovalo to. Zvláště v obranné fázi klapalo všechno tak, jak mělo. Občas se dal gól a to stačilo. V 53. minutě byl stav 20:17 pro Liberec. Ovšem poté už naši chlapi dokázali dát pouhopouhé 2 branky a díky špatnému závěru utkání muži prohráli 22:23.

Komentář trenéra Ondry Harbicha:

„V prvním poločase jsme se nemohli dostat do zápasu dle našich představ. Chybělo větší nasazení. Hlavně ale chyběl rychlý a poctivý návrat do obrany po ztrátě míče, a proto jsme pouze dotahovali soupeřův náskok.

Do druhého poločasu jsme vstoupili daleko lépe. Podařilo se nám zvýšit tempo hry, které Šťáhlavy nedokázaly akceptovat. Obrana, v čele s Dominikem Fialou, pracovala naprosto bezchybně a díky tomu jsme 10 minut před koncem zápasu vedli o 3 branky. Poté jsme ale totálně selhali a svými chybami doslova darovali vítězství domácímu týmu.

Již potřetí se opakoval stejný problém, a tím byl náš vstup do zápasu. Znovu jsme se přizpůsobili hře soupeře a nedokázali diktovat tempo od prvních minut. Postupem času se náš výkon zlepšil a byli jsme lepším týmem na hřišti. Hlavně v obraně nastalo, oproti minulému zápasu, velké zlepšení. Ovšem mělo to jedno velké ALE. O vítězství jsme se připravili mizernou koncovkou, kdy jsme nedokázali proměnit ty nejjasnější brankové příležitosti a téměř nulovým ziskem odražených míčů. Věřím, že se z těchto chyb poučíme a již v příštím zápase přidáme další body do tabulky.“

Zápis o utkání:

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/baf55e49-7251-4614-bf24-33df07d59182

JSME LIBEREC HANDBALL