Trenéru Harbichovi byli k dispozici všichni hráči. Do sestavy se nevlezli Blaschke s Hájkem P. Dukla neměla k dispozici bratry Rakouské a Vojtelu, kteří si plnili povinnosti v “A” týmu. 

Už začátek zápasu se našim mužům vůbec nevydařil. Ve 13. minutě jsme si museli vzít time-out, protože jsme prohrávali už o 6 branek, když stav v tu chvíli byl 10:4 pro domácí. Poté do konce poločasu se muži snažili držet s Duklou krok, nejblíže se dostali na odstup 5 branek, Dukle se však povedly poslední 3 minuty, když zvládli odskočit na rozdíl 8 branek. 

Chlapi museli něco změnit. Po poločase zkusili dost vytáhnout obranu, čímž zvýšili agresivitu a eliminovali spojkové střelce Dukly, kteří si v ten den měli velkou střeleckou formu, protože co vystřelili, tak jim tam padlo. Duklu vytaženější obrana trochu zaskočila, v prvních 5 minutách druhé půlky jsme byli lepším týmem na hřišti. Poté už Dukla začala nacházet čím dál více receptů na vytaženou obranu a postupně opět navyšovala svoje vedení. Muži zápas nezvládli a zápas skončil zcela odpovídajícím výsledkem 39:26 pro domácí. 

Hlavní problém byl v obranné fázi, když se nedařilo ubránit spojkové střelce Dukly. Ti si dělali s naší obranou ze vzduchu, co chtěli. Úspěšnost jejich střel musela být pro naše hráče i brankáře až alarmující. V útoku se nedařilo proměňovat těžké střely, ale i ty nejvyloženější brankové příležitosti občas brankou neskončili. Jak již bylo napsáno, hlavní problém byl ale v defenzivě. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha k nevydařenému zápasu: 

"Na Duklu jsme zajížděli s vědomím, že nás čeká velmi těžké utkání, které jsme se chtěli pokusit zvládnout. Bohužel se nám to ale nepodařilo a připsali jsme si první prohru v sezóně.

S domácími jsme drželi krok necelých 6 minut. Poté se nám vůbec nevydařila pasáž mezi 6.-23. minutou, kdy jsme vstřelili pouhé 4 branky, inkasovali 11 a domácí odskočili do 9branoveho vedení. Nám se poté, díky zlepšení, podařilo snížit na 5 branek, ale nedokázali jsme tento stav do konce poločasu udržet.

Druhý poločas jsme začali dobře. Brzy jsme stáhli na 6 branek. Poté se opakovalo to, co v prvním poločase. Nepodařila se nám pasáž mezi 37.-47. minutou, kterou jsme prohráli 2:10. Tím nás domácí definitivně zlomili a zápas dovedli do vítězného konce.

Celková prohra o 13 branek je pro nás krutá. Bohužel jsme doplatili na 2 nepovedené úseky, kde jsme zápas ztratili. Tentokrát se nám nedařilo tolik v obraně, kde jsme byli často pasivní a včas nenastoupili na střelce Dukly. V útoku jsme si neodpustili uspěchané zakončení a trefili několik tyčí. Z toho nás domácí trestali z rychlých útoků."


Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-muzi-szc/detail/zapas/cca49663-2923-4f57-b737-01037de2ff2b 

JSME LIBEREC HANDBALL