Přečtěte si hodnocení celé sezony od trenéra Ondry Harbicha:

"Po pár letech jsme se opět vrátili do nejvyšší dorostenecké ligy, kde jsme chtěli zabojovat o co nejlepší výsledek. Letošní ročník se hrál systémem rozdělený na Čechy a Moravu, kdy první čtyři postoupili do bojů o celkového mistra. Ostatní čekaly boje o udržení.

Bohužel začátek sezóny se nám vůbec nepodařil, ztratili jsme několikrát zbytečně body, a první vítězství jsme si připsali až v 6. kole na půdě Brna. Poté jsme zvítězili na domácí palubovce s Plzní a vypadalo to, že je ještě šance zabojovat o pořadí v první 4, která zaručovala boj o konečné 1.-8. místo. Bohužel i v odvetných zápasech jsme si neodpustili ztráty, které byly naprosto zbytečné. Dovolím si tvrdit, že nebýt těchto klopýtnutích, nemuseli jsme hrát ve skupině o udržení. V e skupině play-down jsme si připsali ze 6 zápasů 3 výhry a 3 prohry a obsadili celkové 4. místo, které zaručilo udržení nejvyšší ligy i pro příští sezónu.

Celkově letošní sezóna byla jako na houpačce. V určitých částech sezóny se nám dařilo a dokázali jsme hrát vyrovnané utkání s jakýmkoliv soupeřem. Jindy jsme ale nepodali takové výkony, jaké bychom očekávali.

Nicméně suma sumárum si myslím, že jsme za tento rok udělali s hráči herní pokrok směrem kupředu. Individuálně lze vyzdvihnout Filipa Dundu v brance, jehož výkony po celou sezónu rostly, Jonáše Papase, kterého bohužel zastavilo zranění, po kterém se nedokázal dostat zpět do formy, která ho zdobila v podzimní části. Tahounem celého týmu byl Honza Hájek. Ale jak jsem již řekl dříve, všichni hráči udělali během této sezóny velký herní posun a věřím, že budou i nadále pokračovat v poctivé práci."

JSME LIBEREC HANDBALL