Letos to bylo opět krásné soustředění. Počasí vyšlo na jedničku s hvězdičkou. Ani jeden den nepršelo, na trénink bylo vždy příjemných 25 stupňů. Perfecto! Na soustředění se nikdo z hráčů vážněji nezranil, pár odřenin samozřejmě bylo, ale nic vážného. Taky supr! V úterý se konali opět SPORTOVNÍ SOUTĚŽE pro všechny kategorie. Jedná se o parádní TEAMBUILDING a my si to opět maximálně užili. Tentokrát se soutěžilo v 6 disciplínách - štafeta, tvoření obrazců, vis na hrazdě, petanque, fotbálek a klasická stříhačka. Na soustředění probíhali i speciální brankářské tréninky pod vedením Evy Lepiešové.

VŠEM ÚČASTNÍKŮM DĚKUJEME ZA PARÁDNÍ SOUSTŘEDĚNÍ TANVALD 2022!
#jsmeliberechandball

Prohlédněte si fotogalerii na Flickru!


Minižáci

Minižáků se v letošním sezoně ujal osvědčený kouč Venca Kulík, který se tak k trénování této kategorie vrací asi po 4 letech. Pomyslné žezlo mu předali manželé Lepiešovi, kteří mají nově na starost kategorii starších dorostenců. Program pro kluky na soustředění vymýšlel Venca společně s Perim Papasem a Oskarem Hajerem. Peri i Oskar budou Vencovi pomáhat i po celou sezonu.

Minižáků bylo na soustředění celkem 9. Smyslem soustředění bylo hlavně prohloubit kamarádství mezi kluky. Ale nebyly to pouze hry, minižáci na soustředění i makali! V trénincích se objevovali i posilovací prvky, kluci zamakali na fyzičce a seznamovali se po letní pauze s balonem. Také šli v neděli na výlet, při kterém si stihli zahrát minigolf.

Mladší žáci

Trenérský štáb u mladších žáků dostál pouze nepatrných změn. Hlavní trenérkou zůstává Renča Hájková a vedoucím družstva je i nadále Petr Polák. Novým asistentem trenérky je Michal Hájek, který bude pomáhat hlavně co se týče samotného pojetí házené. Dále v sezoně budou pomáhat tak jako loni Jonáš Papas a Honza Čermák.

Spousta mladších žáků poprvé okusila pořádnou dřinu na soustředění. Přeci jen v mladších žácích už se musí nabrat větší fyzická připravenost, a tak tréninky byly zaměřeny hlavně právě na fyzičku hráčů. Ovšem aby to kluky bavilo, tak se většinou jednalo o hry, u kterých je ale zapotřebí hodně běhat a být v pohybu. Nechyběly ani házenkářské tréninky, při kterých kluci trénovali míčovou techniku, správné nabíhání a řešení herních situací v rychlosti.

Starší žáci

Trenérskou dvojici u starších žáků tvoří nově Patrik Matula s Honzou Hájkem. Vedoucího družstva bude i nadále dělat Martin Hájek.

U starších žáků se trenéři snažili vytvořit program pro hráče tak, aby nabrali svaly a spolykali nějaké kilometry na oválu. Zkrátka se pořádně připravit na náročnou sezonu. Pracovalo se i na tom, aby kluci nebyli na své soupeře moc hodní a naučili se dát si pořádně do těla, samozřejmě v rámci pravidel. Trénovali i samotnou házenou. Pro starší žáky vyvrcholilo soustředění paradoxně až ve čtvrtek, jelikož kluci sehráli už doma v Liberci přátelské utkání s Lovosicemi.

Mladší dorost

Mladší dorostence od nové sezony povede Petr Preisler z Jablonce. Pro letošní sezonu náš klub začal spolupracovat právě s Jabloncem s vidinou posílení jak hráčského kádru, tak trenérského štábu.

Jsme rádi, že kluci si soustředění pochvalovali a že se již vnímají jako jeden tým, protože tomu tak skutečně je! Kluci hodně běhali, chodili do haly zlepšovat své házenkářské dovednosti. Hned v neděli vyrazili na výlet na nedaleký Tanvaldský Špičák.

Starší dorost

Starší dorostence nově povedené manželské duo Lepiešů. Eva se bude snažit posunout gólmany zase na lepší úroveň a Martin bude předávat své bohaté zkušenosti hráčům.


Dorostenci hodně trénovali na písku, kde obvykle absolvovali svoji dopolední fázi. Do haly téměř nechodili, jelikož se v místní hale nesmí používat lepidlo, a tak by tréninky pokulhávali na kvalitě vzhledem k tomuto opatření. Dále absolvovali pár výběhů a pracovali na rychlosti.

JSME LIBEREC HANDBALL