Jak už jsme psali viz výše, tak do Úval nejela plná sestava. I v okleštěném počtu hráčů se kluci museli pokusit získat 2 body. Veledůležité 2 body. Kdyby získali 2 body, tak se ještě udrží v kontaktu s prvními čtyřmi týmy v tabulce. Takhle ale 2 body kluci ztratili a Úvaly se dotáhly zpátky k nám, navíc by se jim mohly ty 2 body počítat ještě v nadstavbové části soutěže. 

Kluci si v prvním poločase nevedli vůbec špatně. Byť na začátku ztráceli, tak s postupem času přebírali otěže zápasu. Zdobila je především kvalitní obrana. První poločas vyhráli Liberečtí 13:9. Jenže jak plynul čas, tak klukům čím dál více odcházeli síly. Úvalští se opět stávali lepšími hráči na hřišti a naši borci už nenalezli odpověď. Po bojovném výkonu podlehli Úvalům po výsledku 30:24. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha: 

“Před zápasem bylo jasné, že nás nebude čekat nic jednoduchého. Z důvodu zranění, nemoci nám chyběli spojky Dominik Švestka, Martin Kozubík, Honza Knob a křídla Jonáš Papas a Vojta Vítek. I přes tyto absence jsme se chtěli poprat o body do tabulky.  

Na začátku utkání jsme se v okleštěné sestavě hledali. V obraně jsme nebyli dostatečně agresivní a v útoku chybělo více pohybu. Postupem času se ale naše hra zlepšovala. V obraně jsme přidali více na agresivitě, dokázali jsme pokrýt nebezpečné spojky soupeře a jejich souhru s pivotem. Důležité zákroky předvedl Filip Dunda. Útočnou hru řídil velmi kvalitně mladší dorostenec Šimon Pavlů. Díky tomuto zlepšení jsme v poločase drželi nadějné vedení 13:9.  

I vstup do druhého poločasu z naší strany byl velice kvalitní. Do 40. minuty jsme drželi 4brankový náskok. Bohužel poté nám začaly docházet síly a domácí pomalu rozdíl ve skóre stahovali. V 50. minutě jsme už tahali za kratší konec my, ale stále jsme se snažili bojovat. Nejprve jsme zkusili 2 osobní obrany, poté ještě celoplošnou osobku. Ani to nám ale nepomohlo a domácím jsme podlehli 30:24.  

Ačkoliv se nám zápas nepodařilo vyhrát, je třeba hledat pozitiva. Nejlepší zápas v kategorii staršího dorostu odehrál Šimon Pavlů, v brance se dařilo Filipu Dundovi. V prvním poločase byli vidět Jonáš Brada a David Jeřábek. Na těchto pozitivech je potřeba stavět i do dalších zápasů a snad ještě nějaké body do podzimní pauzy dokážeme urvat.” 

Zápis z utkání: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/1-liga-starsi-dorostenci/detail/zapas/089d65e6-e3a0-4b21-909c-63e5f916ca6c 

JSME LIBEREC HANDBALL