Družstva starších dorostenců Liberce a Jablonce nad Nisou se spojila, a tak ve Šťáhlavech prožili premiéru za “Liberec” Péťa Hassa, Tadeáš Kubík a Honza Svoboda. Naopak z nejrůznějších důvodů chyběli např. Najman, Hrabák a Josífek. 

Ve Šťáhlavech se nikdy nehraje lehce. Zvlášť když Šťáhlavská mužská kategorie postoupila do I. ligy a zápas dorostenců byl předzápasem před velkým otvírákem sezony. Po velmi vyrovnaném průběhu utkání dokázali kluci ve druhé polovině zápas zvrátit ve svůj prospěch a ve Šťáhlavech zvítězili poměrem 29:25. V průběhu zápasu se bohužel ošklivě zranil Jonáš Papas, který rovnou zamířil do nemocnice v Plzni s otevřenou zlomeninou prstu na ruce. Zranil se též brankář Filip Dunda, který si poranil palec na ruce. 

Komentář trenéra Martina Lepieše k utkání: 

“Zápas proti Štáhlavům byl od začátku až do konce plný nepřesností, technických chyb a bohužel i zranění. Od úvodního hvizdu až do konce bylo poznat, že jde o začátek soutěže. V utkání byla vidět spousta nevynucených technických chyb, kdy hráči, kteří jsou pod lehkým tlakem chybují většinou špatně zvolenou přihrávkou, což vede ke ztrátě balonu. Jak soupeře, tak nás trápila velice slabá individuální činnost prosazení jednotlivce hrou jeden na jednoho, variabilita zakončení, správného náběhu, přehledu ve hře. Na všech těchto dovednostech se budeme chtít v tomto ročníku hodně zaměřit. Na konci utkání se na naši stranu přiklonilo více štěstí a odvážíme si oba body. Již tuto sobotu hostíme doma České Budějovice, kdy se pokusíme naši hru vylepšit.” 

Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/2-liga-starsi-dorostenci-cechy/detail/zapas/03cdf7fb-8436-419b-9ff1-26d186b0a999 

Jak říkal trenér Lepieš, už v sobotu 24.9. hostí starší dorostenci od 15:00 celek Českých Budějovic. Přijďte kluky podpořit v boji o další body! 

JSME LIBEREC HANDBALL