Přípravný turnaj, který si starší žáci naplánovali na neděli 4.9. byl velmi ovlivněn neúčastí házenkářů z Brna, kteří se omluvili z turnaje den před plánovaným termínem turnaje. Organizátoři se proto rozhodli zahrát zápasy dvoukolově, aby hráči získali nějakou herní praxi. Zápasy se hrály 2x20 minut, přičemž poslední zápasy byly zkrácené na 2x15 minut pro velkou náročnost pro hráče a hráčky. 

Sestava: 

Duda- Hanousek, Hladík, Hlubuček, Karmazín, Košek, Lukáš, Macháček, Machart, Nožička, Rybák, Švejda, Vítek 

Hodnocení trenéra Patrika Matuly: 

“Oba zápasy s Mostem jsme nezačali úplně ideálně. V prvním zápase nás srážely technické chyby, v tom druhém to bylo trochu lepší, ale zase nás trápila koncovka. V obraně se nám nevedlo při předávání pivota a taky jsme neměli potřebnou koncentraci. Zápasy s Mělníkem byly každý jiný. První zápas se nám opravdu nepovedl, bylo tam snad všechno špatně a nedovedu najít jediný vydařený moment, takže se k němu nebudu nijak vyjadřovat. Druhý zápas byl už lepší. Kluci začali dodržovat pokyny, které jsme jim řekli, dali si záležet na každé situaci, obrana fungovala více méně v pořádku, a i když byly momenty, které se mi nelíbily, tak bych za tento zápas chtěl kluky pochválit.  

Celkový dojem je takový, že máme na čem stavět, vidím v týmu potenciál, ale je před námi ještě spoustu práce. Děkuji Mělníku a holkám z Mostu, že přijeli a měli jsme tak poslední možnost prověřit tým před startem nové sezóny. Dále samozřejmě děkuji všem, kteří se podíleli na chodu celého turnaje.” 

JSME LIBEREC HANDBALL