Starší žáci odehráli celkem 4 zápasy - postupně s Jabloncem nad Nisou, Dvorem Králové nad Labem, Jičínem a Děčínem. Kluci všechny zápasy ovládli a navíc předváděli velmi kvalitní hru. Ostatně si můžete přečíst hodnocení trenéra Honzy Hájka jak k jednotlivým zápasům, tak k celému turnaji.

LH 24:10 Jablonec nad Nisou
JH: "Derby je vždy těžké, protože se kluci většinou velmi dobře znají. Tento rok je to ještě umocněné společnou přípravou na LOHM. Nicméně ze začátku byl zápas vyrovnaný, ale poté se nám to podařilo utkání zlomit několika rychlými brejky."

LH 20:5 Dvůr Králové nad Labem
JH: "Tento zápas snad ani nemusím popisovat. Proti takovému soupeři se hraje špatně. Hraje se pomalá, neuspořádaná a nehezká házená. Zápas jsme zvládli, důležité role hráli kluci, kteří jinak nedostávají takové množství času."

LH 21:15 Jičín
JH: "Všichni hráči se na zápas proti Jičínu těšili, protože jim máme co vracet z podzimní části sezóny. Tým z Jičína přijel ve značně oslabené sestavě, ale i přesto jsme věděli, že to bude těžké. Do zápasu jsme vstoupili bravurně. Vedli jsme 8:2. Poté přišel z naší strany špatný úsek hry. Soupeř nás dotáhl na 3 branky, ale od té doby jsme byli lepším mužstvem na hřišti a zápas jsme zvládli dovézt do zdárného konce."

LH 29:16 Děčín
JH: "Poslední zápas nepřineslo žádné drama. Kluci si na začátku vytvořili náskok, který v průběhu navyšovali. Jsem rád, že si zahráli všichni kluci a předvedli dobrý výkon. Hrála se rychlá házená, padalo hodně branek. Proti takovým soupeřům musíme do příště vylepšit obranu, naopak útočná fáze byla v tomto zápase famózní."

Turnaj

JH: "Turnaj hodnotím kladně, nejen kvůli plnému počtu získaných bodů, ale také kvůli předvedeným výkonům. Dokázali jsme hrát v některých pasážích hry velmi pěknou,  koukatelnou házenou. Bohužel jsme se nevyvarovali zbytečných chyb jako například špatné přihrávky, zbytečné střely. Stále se potýkáme se špatnými pasážemi v zápase, která z pravidla střídají ty dobré. V těchto špatných fázích si hráči chtějí dát co nejvíce branek sami, hrají sami na sebe a ne jako jeden tým."

Celý turnaj na stránkách ČSH:

https://www.handball.cz/soutez...

JSME LIBEREC HANDBALL