Našim hráčům se hrubě nepovedl hlavně úsek mezi 10.-15. minutou prvního poločasu. Tuto část prohráli až odstrašujícím výsledkem 8:2. Do poločasu stačili domácí ještě trochu stáhnout manko, ale i tak svítilo na tabuli v poločase hrozivé skóre 13:19 pro Lovosické. 

Do druhého poločasu vstoupili Liberečtí úplně jinak namotivovaní. Najednou byli na hřišti pouze oni. Dávali branku za brankou a náskok soupeře byl ta tam. Náskok Lovosických rázem činil pouze 2 branky. Na víc se ale domácí nezmohli. Útok docela obstál. Druhý poločas zahrál dobře Pavel Henzl, který se nebál vzít odpovědnost na sebe. Sice nasekal pár chyb, ale to k tomu patří. Naopak naprosto tristní byla obranná činnost celého mančaftu. Křídlo Lovosic Pavel Chotěborský si s naší obranou dělal úplně všechno, co chtěl. Přeci jen dostat doma 36 gólů je trochu moc. Obraně nepomohli ani gólmani, kteří měli v celém průběhu zápasu minimum zákroků. 

Komentář trenéra Ondry Harbicha: 

“Věděli jsme, ze nás čeká kvalitní soupeř, který se opírá o 3 stěžejní hráče, které bylo potřeba ubránit. Dále jsme hráčům kladli důraz, že Lovosičtí hrají velmi útočnou házenou na velké množství branek a jen s kvalitní a agresivní obrana bychom mohli uspět. A uspět jsme vskutku potřebovali k tomu, abychom se přiblížili ke kýžené TOP4. 

Bohužel první poločas byl z naší strany, slušně řečeno, špatný. Hráčům chybělo úplně vše. Ve hře nebylo vidět žádné nasazení, bojovnost, podpora na hřišti a vlastně ani na lavičce. Obrana byla děravá, v útoku chyběl pohyb a moment překvapení. Sečteno podtrženo, v poločase jsme prohrávali o 5 branek. V šatně následovaly směrem k hráčům velmi ostrá a kritická slova, protože si nic jiného ani nezasloužili.  

Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání lépe. Začali jsme bojovat, zvýšili pohyb na hřišti, a i obrana pracovala kvalitněji. Díky tomu jsme se dokázali přiblížit na rozdíl 2 branek, ale víc jsme nesvedli. Vždy chybělo něco navíc (zákrok brankářů, proměnění šance, atd…). V posledních minutách jsme se odhodlali ke dvěma osobkám, ale ani to nám nestačilo a utkání jsme prohráli 32:36.  

Hodnocení zápasu je opravdu velmi těžké. Nedokázali jsme ubránit 3 hráče Lovosic, kteří nás porazili. Celkově máme zatím výsledky jako na houpačce. Nedokážeme odehrát více kvalitních utkání v kuse. Když to vypadá, že se nabudíme důležitým vítězstvím, v dalším zápase předvedeme velice špatný výkon. Znovu chybělo více zákroků našich brankářů, obrana pracovala kvalitně jen třetinu zápasu. Ačkoliv jsme vstřelili 32 branek, tak ani v útoku to nebylo ono. Chyběl větší pohyb a hra 1:1. Je potřeba opět začít poctivě přistupovat k tréninkům a na hřišti nechat úplně vše. Jen tak můžeme zápasy vyhrávat.”  

Zápis ze zápasu: 

https://www.handball.cz/souteze/muzi/1-liga-starsi-dorostenci/detail/zapas/052f4c63-b1d5-4b2d-8d36-3044050b524d 

JSME LIBEREC HANDBALL