Ahoj Ondro. Na začátek se pojďme ještě trochu zamyslet nad loňskou sezonou, jak ji hodnotíš? Popřípadě proč nevyšlo to, na co jsme cílili? Kde vidíš kámen úrazu, že jsme nedokázali v důležitých a nejtěžších zápasech obstát? 

"Loňská sezóna se mi hodnotí stále těžce. Jasným cílem před sezonou byla sice stabilizace týmu do dalších let, ale již přípravné zápasy nám ukazovaly, že by tu mohla být šance na nějaký větší úspěch. Celý podzim se nám vydařil na výbornou, prohráli jsme jediný zápas, a to v Českém poháru, když jsme potrápili extraligové Hranice. 

Bohužel po odehraném podzimu jsme si asi mysleli, že se již nemůže nic stát a vše půjde samo dál. Opak byl pravdou, od prvních jarních zápasů to nebylo ono. Chyběla nám určitá pokora k soupeřům a hlavně celkový přístup z podzimní části. V nejdůležitějších zápasech jsme nepůsobili jako tým, nedokázali se podpořit a celkově táhnout za jeden provaz. Musíme se z těchto chyb poučit a v letošní sezóně je již neopakovat."

Teď už k této sezoně, jak probíhá příprava? Máte za sebou nějaké zápasy, co máte ještě v plánu před ostrým startem ligy? 

"Příprava na letošní sezónu se moc hodnotit nedá. Jedním slovem byla spíše zklamáním. Věřím ale, že jsme si to s hráči vyříkali a vše už bude šlapat, jak má. Jinak za sebou máme jeden přípravný zápas proti německému celku LHC Cottbus, kde hráči obrovsky překvapili a dokázali jsme tento kvalitní tým z Oberligy porazit. Tento týden nás čeká utkání v Görlitz a v sobotu ostrý start ve 2. kole ČP proti Bělé."

Prošel hráčský kádr nějakou obměnou? Máme nějaké posily, či ztráty? Jsi s ním spokojený? 

"S týmem jsem pro tuto sezónu spokojený. Tým zůstal více méně beze změn. Stále budeme sázet na mladé hráče, které budeme pravidelně doplňovat o starší dorostence. Na hostování jsme získali z Jičína brankáře Kubu Knittla a ještě jedna posila, o které zatím nebudu více mluvit, je v řešení."

Před sezonou se cítíte v komfortní pozici? Je vše tak jak má být, nebo je potřeba ještě spousta věcí vylepšit? 

"Určitě bych neřekl, že se cítíme v nějaké komfortní pozici. Máme stále co zlepšovat, abychom neopakovali stejné chyby jako tomu bylo v loňské sezóně." 

Co říkáš na letošní obsazení druhé ligy? Pro čtenáře jen připomenu, že Šťáhlavy postoupily do 1. ligy. Dále ligu už nebudou hrát Mladá Boleslav, VŠ Plzeň a Košutka Plzeň. Naopak přibyly celky z Mělníka, České Lípy a také 2. ligu bude opět hrát rezerva Lovosic. 

"Pro novou sezónu máme pár nových týmů. Některé změny vidím pozitivně, někde jsem v očekávání. Pevně doufám, že liga bude mít dobrou úroveň."

Poslední otázka musí směřovat na cíle v sezoně. Kladete si v týmu dlouhodobé cíle nebo se budete spíš soustředit na jednotlivé zápasy a jít zápas od zápasu a pak se uvidí, na co to bude v konečném výsledku stačit? 

"Myslím si, že máme tým na to, aby hrál o nejvyšší příčky v lize a dokázal se poprat o postup. Musíme jít, ale zápas od zápasu, přistupovat k nim zodpovědně, a poté můžeme být úspěšní. Uvidíme, na co to bude v konečném součtu stačit, ale chci být v tabulce opravdu nahoře."

JSME LIBEREC HANDBALL