Starší dorost

Hodnocení trenéra Ondry Harbicha:

ZÁKLADNÍ SKUPINA

LH - SG NARVA BERLIN 13:23

Vstupní zápas turnaje se nám vůbec nepovedl. Soupeř nás jasně předčil v herních činnostech jednotlivce, souhře s pivotem a kvalitní vysunutou obranou, na kterou jsme nedokázali vyzrát ani hrou bez brankáře.

LH - AB HANDBOLD 17:8

Druhý páteční zápas jsme zvládli daleko lépe. Velký podíl na první výhře měla změna obranného systému z pasivní 0:6 na agresivní pojetí s vysunutými krajními spojkami, s čímž si náš soupeř, dokud nám vydrželi fyzické síly, nedokázal poradit. I v útoku jsme si počínali lépe a připsali si na letošním PHC první výhru.

LH - DALBY HANDBOLD I 15:16

První zápas sobotního dne se nám, stejně tak jako v pátek, nepovedl. Kluci nastoupili do zápasu ve velké křeči, navíc bez zraněného Filipa Dundy, a na jejich výkonu to bylo znát. V obraně nám dělala problémy soupeřova hra bez brankáře a v útoku nám chyběla lehkost. Několikrát jsme nedokázali trefit prázdnou branku a zahodili vyložené šance. Pár vteřin před koncem se nám podařilo vyrovnat, ale 4 vteřiny před koncem jsme nedokázali ubránit nejlepšího hráče dánského týmu a museli jsme přijmout další porážku.

LH - HBC TRNAVA 24:9

Do dalšího zápasu už kluci nastoupili plně soustředění a s odhodláním odčinit minulou porážku. Opět jsme praktikovali agresivní vysunutou obranu, která na soupeře fungovala. I hra v útoku byla daleko lepší a mohli jsme si i vyzkoušet více hru bez brankáře, kterou bychom do budoucna rádi praktikovali. Pozitivem bylo, že se na hřiště dostali všichni hráči.

LH - TJ SOKOL ÚVALY 17:14

V posledním zápase jsme si to "rozdali" s Úvaly o poslední postupové místo do finálových A skupin. Do zápasu jsme vstoupili lépe my. Agresivní obrana soupeře zaskočila a my jsme brzy odskočili do 3brankového vedení. Náskok jsme si udržovali po celý zápas, a i když jsme svými neproměněnými šancemi ještě připustili dramatizaci, v poslední minutě jsme dvěma brankama definitivně rozhodli a hráči mohli slavit postup že skupiny.

SKUPINA O POSTUP DO PLAY OFF

LH - B&B HERCULES/WHC 12:15

I v neděli se opakovalo to, co v předešlých dnech, a to bylo nezvládnutí prvního zápasu. Vstup se nám opravdu hrubě nepovedl. Dlouhých 10 minut jsme nevstřelili jedinou branku a v poločase prohrávali o 4. Vstup do druhého poločasu už byl z naší lepší. Brzy jsme snížili ztrátu na 2 branky a soupeře dostávali po tlak. Poté se do zápasu vložili svými chybnými rozhodnutími rozhodčí. Počet chyb v průběhu zápasu rostl. Ve 26. minutě obdržel těžko uvěřitelné 2 minuty Šimon Pavlů a za protesty i lavička. O pár sekund později byl vyloučen ještě Pavel Henzl a tím bylo po zápase.

LH - TJ DUKLA PRAHA 14:19

Do tohoto zápasu už jsme šli s vědomím, že je náš poslední v letošním PHC. Kluci do něho nastoupili velmi namotivovaní a s Duklou jsme hráli naprosto vyrovnanou partii. V 10. minutě jsme sice vedli 7:4, v poločasu poté prohrávali nejtěsnějším možným rozdílem. Ve druhém poločase pokračovalo naprosto vyrovnané utkání až do stavu 13:13. Poté jsme neproměnili vyložené šance a Dukla tyto chyby nemilosrdně trestala a dovedla zápas do vítězného konce.

Celkově lze hodnotit naše vystoupení na PHC pozitivně. V průběhu turnaje jsme si vyzkoušeli nový obranný styl, který by mohl platit na každého soupeře. Též jsme často praktikovali hru bez brankáře a každým zápasem se nám dařila lépe. Věřím, že si tyto nové prvky přesuneme i do ligových zápasů, kde je budeme dále zdokonalovat.

Starší žáci

První zápas na Pragáči je vždy velkou neznámou. Po úvodním poločase, kdy jsme se soupeřem otrkávali, tak ve druhém poločase jsme už museli začít naši hru, která nás dovede k vítězství. Německého soupeře jsme konečně začali přehrávat, leč jsme mnohdy dopláceli na zakončení, protože se kluci stále sžívali s nelepením balonu. Nicméně ve druhém poločase byla převaha už opravdu viditelná, Köthenu jsme se utrhli a zápas vyhráli.

V druhém zápase jsme naprosto propadli. S vyspělejším soupeřem z Lotyšska se úplně v pohodě dalo hrát, ale kluci se bohužel až moc báli stejně starých, ale vyspělejších kluků. V zápase nefungovalo vůbec nic a Lotyši zaslouženě vyhráli.

V posledním pátečním zápase jsme za každou cenu potřebovali vyhrát. Proti Plzni jsme sehrávali povedený zápas. I Plzeň se na nás dost dobře nahecovala. První poločas jsme prohráli o branku, ale v zápase nás moc nepodržel brankář a v útoku jsme zbytečně zahodili nějaké tutovky. Do druhého poločasu šel do branky Štěpán Hurych. Nutno říct, že Štěpán chytal velmi dobře a kluci začali v útoku proměňovat i těžší střelecké pozice. Na konci jsme ještě vypíchli nějaké balony a zápas vyhráli.

V sobotu jsme hráli od 11 hodin v nedalekém Chodově, a tak se kluci na zápas mohli dlouze vyspat a dobře se na zápas “o vše” připravit. Bohužel nasazení v prvních minutách bylo velmi špatné. Kluky jsem musel hodně motivovat, aby se jim trochu chtělo. Naštěstí nám fungovala obrana a Olomouc si s ní po celý zápas nevěděla rady. Hru velmi oživil Kryštof Vítek, který hře dal konečně řád a rychlost. Olomouc jsme nakonec bez nějakých větších obtíží porazili, a tak jsme mohli slavit postup do nadstavbové skupiny.

Proti Hlohovci nás čekal zápas o druhé místo. Kluci k zápasu nepřistoupili dobře, přišlo mi, jakože na hřiště vstupují už jako předem poražený celek. Samozřejmě jsme si byli vědomi síly soupeře, především jejich střeďáka, který hrál velmi dobře, ale i tak jsme chtěli soupeře pozlobit. Nedokázali jsme to, i když jsme zkoušeli snad všechny druhy obran, včetně celoplošné osobní obrany. Výsledek o 5 branek trochu zkresluje, Hlohovec měl celé utkání pevně v rukou.

Do nadstavbové skupiny nám byli přiděleni Hostivice. S Hostivicemi jsme se již letos utkali v rámci žákovské ligy a vyhráli jsme, tudíž jsme si na soupeře věřili. Zahráli jsme povedené utkání, dařilo se nám v útoku, obrana tolik ne, ale brankáři zachytali dobře. Celý zápas jsme vedli. Problémy nám dělal hlavně vytažený obranný systém soupeře, ale s tím jsme si poradili díky našemu rychlému pohybu. V zápase jsme zaslouženě zvítězili, a tak nás čekal zápas o všechno.

V zápase o postup do osmifinále nás čekal Francouzský tým, který dosud neprohrál. Ačkoliv byli Francouzi stejně fyzicky vyspělí jako naši kluci, tak co se týče atletičnosti a i smyslu pro házenou, tak byli úplně na jiné úrovni. Ale nutno podotknout, že naši kluci rozhodně nic nebalili a bojovali jako lvi. Bohužel nás roztrhal rychlý útok soupeře, který vycházel z velmi agresivní obrany. I když jsme prohráli o 15 branek, tak si za sebe myslím, že jsme odehráli paradoxně nejlepší zápas na Pragáči. Za zápas si kluci určitě zasloužili pochvalu.

Celý Pragáč hodnotím pozitivně. Jsme velmi rád, že jsme každé utkání, které jsme vyhrát měli, tak vyhráli. Kluci ve vítězných zápasech hráli dobře, organizovaně. Bohužel jsme se nevyvarovali menšímu počtu nevynucených chyb, ale ty byla za mě pochopitelné v důsledku absence lepidla. Těšila mě hra v útoku, kdy jsme předváděli pěkné kombinace, a když jsme je zahráli tak, jak máme, tak jsme dávali moc pěkné týmové góly. Obrana nám fungovala jak kdy, ale je hlavní, že aspoň někdy jo. Je naopak škoda, že jsme ani jednoho lepšího soupeře nedokázali potrápit.

Co se týče individuálního hodnocení, tak musím vyzdvihnout především Kryštofa Vítka, který byl pro mě strašně milým překvapením. Hrál opravdu dobře, rychle, nebojácně. Dále jsem velmi rád za Kubu Jurčíka, na kterého se kluci mohli spolehnout a dohrávali na něj kvanta akcí na křídlo a on je většinou nezklamal. Dále chci pochválit Dydyho Macharta, za obrovské nasazení do každého zápasu. I zbytek týmu odehrál povedený turnaj, žádný z kluků doslova nehořel, ale tito 3 si zaslouží být jmenováni.