Muži i mladší dorostenci v prvním ligovém kole zaznemenali vítězství

Tak nám to zase začalo. První ligové kolo pro muže i dorostence připadlo na sobotu 14.9.2024. Hrálo se v domácí hale na Dobině a obě naše kategorie si připsaly první 2 ligové body do tabulky.

I když v sobotu 14.9.2024 většina republiky myslela na úplně něco jiného, než na házenou, tak na Liberecku a Lounsku, popř v Chomutově, nebyla situace nijak zlá, tak se zápasy odehrály. Tímto bychom chtěli popřát hlavně mnoho sil všem, kterých se jakkoliv dotkly ničivé povodně.

Teď už zpátky k házené. Pro dorostence byl los docela mírumilovný. Na začátek Chomutov, který v loňské sezoně patřil mezi otlounkánky soutěže. No a po zápase s námi je téměř jasné, že se na chvostu tabulky bude pohybovat i letos. Liberečtí dorostenci byli na zápas natěšení. Konečně zase začíná liga. Koncentrovaný a zodpovědný výkon od začátku do konce vyústil ve vysoké a pohodlné vítězství 51:14. Všichni do jednoho se na vítězství podíleli, brankáři si připsali úspěšné zákroky a každý z hráčů zaznamenal alespoň 1 branku. Nejlepším střelcem se nakonec stal Marek Nožička, který zatížil konto soupeře 8 přesnými trefami.

Na muže čekal těžší soupeř. Louny v minulé sezoně vyloupili Dobi arenu, a tak muži nemohli nic podcenit. Výsledek našeho soupeře z prvního kola poháru ale napovídal, že by Lounští v této sezoně nemuseli patřit mezi černé koně soutěže. V prvním kole totiž prohráli o 11 branek s Mostem a sestava taky nebudila na první dobrou strach. Ani do Liberce nepřijeli Lounští muži v tak silné sestavě, kterou disponovali v sezoně minulé. Do Liberce nepřijelo několik tahounů - Lacina, Vavrica, Jahn, Kruml, Vraný nebo Černý. Naopak muži před sezonou o nikoho nepřišli a navíc posílili. V letošní sezoně už mohou nastupovat dorostenci Vodička, Knob, Jurčík. Kariéru obnovil zkušený harcovník Kamaryt, který do týmu přinese tak potřebné zkušenosti a klid na ruce.

Vstup do zápasu se mužům ale vůbec nepovedl. Jakoby nemohli nastartovat motory. Celý první poločas se hrál v takovém uvolněném tempu. Louny byly pozvolna vepředu, drželi mírný náskok. Až po poločase, právě s příchodem Kamaryta, se hra začala otáčet. Muži začali trochu běhat a Lounům to dělalo problémy. Závěr poločasu však chlapi totálně vypustili a dovolili hostům stáhnout náskok opět na 1 branku.

Do druhého poločasu konečně muži zařadili trochu vyšší převodový stupeň a začali svým soupeřům unikat. Ve 45. minutě už disponovali pohodlným náskokem 8 gólů a poté se zápas už jen dohrál.
Nutno říct, že tohle byl tzv. MUST-WIN GAME. A taky se tak nakonec po malých patáliích stalo.