TJ Chemička Ústí nad LabemLiberec Handball
24:32
ne 19. 3. 2023 16:00 @ Hala Ústí nad Labem, 2. liga SZ Čechy, 14.

Muži se naladili na zápas jara vítězstvím v Ústí nad Labem

V neděli 19.3. sehráli muži další ze zápasů v rámci druhé ligy mužů. Tentokráte zajížděli na palubovku do Ústí nad Labem. Ústí s našimi chlapy úspěšně drželo krok první poločas, pak už se naplno projevila kvalita, která byla jednoznačně na naší straně a zápas jsme dovedli do pohodové výhry 32:24.

V sestavě mužů se poprvé v sezoně objevil Dan Vrba, po delší době chytal Knittl. Naopak opět chyběli Lepieš, Hájek M., Matula D. nebo brankář Soukup.

První poločas se našim mužům nevydařil. Ústí praktikovalo dlouhé útoky, zatímco naši muži se snažili hru rozhýbat a zakončovat, co nejrychleji. Liberečtí byli možná až zaskočeni tvrdou hrou, která je vždy v Ústí k vidění. Svědčí o tom i 2 červené karty na straně domácích i 14 dvouminutových trestů v zápase. Ve druhém poločase se už chlapi uklidnili, dařilo se jim lépe pokrývat pomalý útok domácích a stříleli jednoduché góly. Střelecky táhl tým mužů Honza Polák s Pavlem Henzlem.

„Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že nás čeká tvrdé a spíše bojovné, než-li pohledné utkání. Od úvodních minut jsme sice vstřelili několik jednoduchých branek z rychlých protiútoků a sedmiček, ale v obraně to nebylo ono. Domácí dokázali trestat naše individuální chyby a po celý poločas se drželi na dostřel. Nám se tolik nedařilo v postupném útoku, zahodili jsme některé vyložené šance, a tak jsme o poločase vedli o jedinou branku.

Do druhého poločasu jsme vstoupili daleko soustředěněji v obraně a domácí začali mít problémy se prosadit. Úspěšné zákroky přidal též J. Knittl. Díky těmto zlepšeným aspektům hry jsme začali naše vedení navyšovat. V polovině druhého poločasu jsme odskočili na rozdíl 7 branek a mohli zápas v poklidu dohrát a dovést do vítězného konce.

Jsem rád, že jsme toto tvrdé utkání zvládli a odvážíme si další vítězství. Ve druhém poločase jsme zlepšili výkon v obraně, který podpořil několika zákroky J. Knittl. V útočné fázi se dá najít množství nedostatků, které bylo zapříčiněno určitým podvědomím hráčů se nezranit. Jedinou kaňkou ale nakonec bylo zranění M. Martenka.“

Zápis ze zápasu:

Další zápas bude ZÁPASEM JARA. V sobotu od 18:00 k nám na Dobinu přijedu zatím 100% pražská Dukla. Přijďte naše chlapy podpořit!