Liberec HandballLovci Lovosice B
30:27
so 18. 2. 2023 17:00 @ ZŠ Dobiášova, 2. liga SZ Čechy, 11.

Muži si poradili i se silnými Lovosicemi a stále tak vyvíjí tlak na stoprocentní Duklu

V sobotu 18.2. se na Dobině hrál šlágr kola 2.ligy mužů SZČ, když pod Ještěd přijeli Lovosice. Čekal se vyrovnaný boj od začátku do konce. Ve druhém poločase se však domácím povedlo odskočit až do šestibrankového vedení, a pak už Liberečtí zápas dovedli do vítězného konce. Dva body tedy zůstaly pod Ještědem.

V nominaci na zápas chyběl opět M. Hájek, opět ze stejného důvodu, co minule. Dále nebyli dispozici M. Polák a Lepieš. Na jaře se už v našem dresu neukáže gólman Fiala, který v zimní přestávce odešel do Görlitz a poprvé v životě si tak zkusí zahraniční angažmá. Naopak na soupisku se po zranění vrátil J. Hájek.

Lovosičtí přijeli v nadupané sestavě. Na soupisce měli několik dorostenců, kteří si vedou velmi solidně v extralize dorostu, ale dorazili i hráči se zkušenostmi z extraligy mužů, jmenovitě např. Bartošík, Karlovec nebo Bednařík. Disponovali tedy velmi podobnou sestavou jako na podzim, kdy jsme v Lovosicích zvítězili o jedinou branku po heroickém comebacku, přičemž jsme na začátku zápasu prohrávali už 8:1.

Prospanému startu zápasu se chtěli muži tentokrát vyvarovat, a to se jim podařilo. Začátek zápasu byl vyrovnaný až do 12. minuty, kdy si hostující trenér Šuma vzal time-out. Po tomto oddechovém čase dali naši borci 5 branek v řadě a dostali se do vedení 9:5. Poté se hostí do konce poločasu dotahovali, až snížili náskok domácích na jedinou branku a do šaten se tak odcházelo za stavu 13:12.

Jako rozhodující se ukázala být druhá desetiminutovka druhého poločasu, ve které Liberečtí svého soupeře přehrávali a za tento úsek hry vstřelili 8 gólů, zatímco Lovosičtí pouhé 2. Závěr zápasu si už domácí zkušeně pohlídali, a tak z důležitého utkání berou zasloužené 2 body.