Liberec HandballHázená Mělník
40:25
so 3. 12. 2022 17:00 @ SH Dobiášova, 2. liga SZ Čechy, 11.

Muži uzavřeli podzimní část vítězstvím proti Mělníku

Poslední zápas mužů na podzim připadl na datum druhé adventní neděle. Na Dobinu zavítal nováček druhé ligy, Mělník. Už po prvních minutách bylo zřejmé, kde je větší kvalita. Naši muži soupeře z Mělníku jednoduše přehráli, a nakonec zvítězili poměrem 40:25.

K poslednímu zápasu v roce 2022 nebyli k dispozici zdaleka všichni muži. Opět chyběli Blaschke i bratrské dua Hájků a Matulů. Chyběl i brankář Fiala, s velkým sebezapřením chytal gólman Soukup. Poprvé se tak na soupisce musel objevit i Harbich. Tým mužů doplnili dorostenci Knob, Papas, Čermák, Tržický a Pleschinger.

Mělník doposud získal jeden jediný bod, a tak byl favorit zápasu i přes okleštěnou sestavu více než jasný. No a muži roli favorita jednoduše potvrdili.

"Do posledního zápasu podzimní části jsme nastoupili v hodně improvizované sestavě a podle toho také vypadaly první minuty. Až do 15. minuty to z naší strany nebylo ono. Nedařilo se nám v obraně a ani v útoku to nebylo ono. Poté však přišla velmi povedená pasáž mezi 17.-25. minutou, kterou jsme vyhráli 10:1 a vybudovali si tak 10brankové vedení, které jsme udrželi do konce poločasu.

Ve druhém poločase jsme střídali více a méně povedené pasáže. Nejpovedenějším okamžikem byla povedená nahazovačka přihrávajícího M. Martenka a zakončujícího P. Henzla.

Díky mnoha absencím dostalo šanci několik dorostenců, kteří svými výkony rozhodně nezklamali. Role střední spojky se velmi kvalitně chopil J. Polák, v brance se dařilo R. Soukupovi a T. Pleschingerovi. Střelecky nás táhl P. Henzl, který vstřelil celkem 10 branek.

Celkově tak podzimní části končíme na druhém místě s jedinou porážkou. Přes přestávku nás čeká plno práce, abychom se dokázali v jarní části poprat o nejvyšší příčku."