Lokomotiva LounyLiberec Handball
28:32
so 26. 11. 2022 17:00 @ SH Louny, 2. liga SZ Čechy, 10.

Muži zvítězili ve vyrovnaném zápase s Louny

V sobotu ve večerních hodinách hráli muži předposlední zápas podzimu v Lounech. Po velmi vyrovnaném průběhu utkání, když ještě v 56. minutě bylo srovnáno, tak muži nakonec dokázali přetavit kvalitu i zkušenosti ve vítězství. Konečný stav zní 32:28 pro Liberec.

Sestava našich borců byla velmi zkrouhnutá. Pravorukých hráčů bylo k zápasu k dispozici pouze 6, z toho 2 pivoti. Nehráli Hájek P., Blaschke, Nejedlo, Matula D., ani Hájek J., který si opět plnil extraligové povinnosti. Vypomáhal dorostenec Pavlů. Naopak leváků bylo dost, tak aspoň jedna strana hřiště byla kvalitně obsazena.

Ačkoliv Lounští mají zatím pouze 3 body, tak muži počítali s velmi těžkým zápasem. V Lounech to není nikdy lehké. Během utkání loňské sezony byly k vidění 4 červené karty. Za Louny navíc poprvé v sezoně nastoupil pivot Karel Holubec, hrající za lídra extraligy z Lovosic.

Liberečtí přizpůsobili stavu pravorukých hráčů tempo hry, což hrálo do karet Lounským. Nehrála se příliš rychlá házená, útoky často trvaly i minutu. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Obrany vůbec nefungovaly, hráči se často jednoduše prosazovali. Konec prvního poločasu vyšel lépe našim chlapům a zvládli odskočit na rozdíl 3 branek.

Na začátku druhého poločasu přišlo zlepšení v obranné fázi, i brankář Fiala hodně pomáhal svými skvělými zákroky. Leč našim hráčům to nebylo moc platné, protože v útoku nastřelili asi 4 tyče nebo brankáře nebo vyrobili triviální technickou chybu, takže jsme Lounským vůbec neodskočili naopak oni se ještě více dotáhli. Do posledních 4 minut se šlo za vyrovnaného stavu. Nejprve se dostal do trháku Hajer, který ovšem dle sudích porušil pravidlo o krocích. Poté nás dostal do vedení Matula, soupeř korigoval, za nás skóroval v zápasu desetigólový střelec Polák, který odběhal na křídle celý zápas. Další break už Hajer proměnil, do prázdné brány zvýšil Martenek a pak ještě vypíchl balon Matula. Bum a za 2 minuty vedli muži o 4 branky a zápas dovedli do vítězného konce.