Související zápasy

SK Liberec Handball

Na závěr sezony vyhráli muži proti outsiderům ligy

Závěr sezony byl pro muže ve znamení dvojzápasu s celky ze dna tabulky. V pátek 5.5. se muži představili na palubovce České Lípy v rámci dohrávky 15. kola 2. ligy mužů SZČ. V tomto duelu byli naši muži jasně lepší než domácí a vyhráli jasně rozdílem 9 branek. V posledním kole, které se odehrálo v neděli 7.5. v Bělé pod Bezdězem, vyhráli muži nad Mělníkem znovu jasně, 30:43.

Nutno podotknout, že ani do jednoho duelu nenastoupila zdaleka plná sestava. Do Mělníka dokonce odcestovalo vlastně pouze 5 hráčů do pole a 2 gólmani, a tak se Kuba Knittl převlékl do hráčského a připal si krásné 3 góly z pivota. V posledním zápase byl v hráčském i současný trenér a bývalý gólman Ondra Harbich, který si připsal dokonce 6 branek z pozice spojky. I toto dokumentuje kvalitu soupeřů na dně tabulky naší ligy. Česká Lípa získala za 18 zápasů pouze 5 bodů, Mělničtí dokonce pouhé 2 za 2 remízy.

"V pátek večer jsme zajížděli do České Lípy, kde nás čekala ligová dohrávka.

Začátek zápasu nám vyšel vcelku slušně a po 10 minutách jsme vedli 6:1. Poté jsme až zbytečně moc polevili, především v obraně, a nechali domácí zkorigovat ve 24. minutě na rozdíl 2 branek. Po následném time-outu jsme si do poločasové přestávky vybudovali zpět 5branové vedení.

I nástup do druhého poločasu byl z naší strany kvalitní a ve 40. minutě jsme vedli o 9 branek. Více prostoru tak dostali na hřišti dorostenci. Bohužel ho nedokázali využít dle představ. Téměř každý útok, který domácí měli, dokázali dohrát do jasné brankové příležitosti. Až v posledních minutách se obrana zlepšila a my díky tomu vstřelili jednoduché branky z rychlých útoků.

V tomto zápase jsme splnili povinnost a do tabulky si připsali 2 body. Více pozitiv se na zápase najít nedalo.

Hned v neděli jsme zajížděli k poslednímu ligovému utkání proti Mělníku. K dispozici jsme měli pouze 8 hráčů.

Se značně improvizovanou sestavou jsme měli vlažnější vstup do utkání. První gól jsme vstřelili až v 6. minutě z ruky P. Henzla, který touto brankou odstartoval svůj gólostroj. Postupem času jsme se dokázali zlepšit v obraně, úspěšně zákroky přidal R. Soukup. V útoku jsme zvyšovali procento střelby a o poločase vedli o 6 branek.

Ve druhém poločase jsme dokázali využívat chyb v domácí obraně a svůj náskok postupně navyšovali až na konečných 43:30.

I v posledním ligovém zápase jsme si připsali 2 body a sezónu tak zakončili vítězně. Nejvíce byl vidět P. Henzl, autor 16 branek. Své první branky v sezóně zaznamenali brankáři R. Soukup, který předvedl i několik důležitých zákroků, a J. Knittl, který si vyzkoušel pozici pivota."

Zápisy ze zápasů:

Po zápase s Mělníkem se konala první rozlučka se sezonou. Grilovalo se masíčko, pili se iontové nápoje a panovala dobrá atmosféra v domovském areálu Dobiášova. Na rozlučce byl zvolen hráč sezony, přičemž video bude dostupné na facebooku a instagramu.

Sezonu tak chlapi zakončili na 2. místě, když prohráli pouze 2 zápasy s Duklou. Děkujeme Vám za podporu po celou sezonu a můžete se těšit na rozhovor s trenérem Ondrou Harbichem a kapitánem mužstva Patrikem Matulou, ve kterém budou hodnotit sezonu a nastiňovat plány do budoucna.