SK LIBEREC HANDBALLC.S. CARGO HBC JIČÍN
32:28
ne 12. 12. 2021 16:00 @ SH LIBEREC, 1. liga starší dorost Čechy, 10.

Poslední zápas v roce starším dorostencům vyšel na výbornou. Porazili Jičín.

V neděli 13.12. odehráli starší dorostenci už svůj 11. duel v této sezoně. Byl to jejich poslední zápas před zimní přestávkou, a tak se chtěli rozloučit s podzimní částí rozhodně vítězně. Moc výher si kluci zatím nepřipsali. Ovšem do Liberce přijel hratelný Jičín. A skutečně se s Jičínskými dalo hrát, ba co víc, naši dorostenci je zdolali. Ukazatel skóre na konci zápasu ukazoval 32:28.

Liberečtí disponovali pouze 9 hráči do pole. Na poslední chvíli ze sestavy kvůli zranění vypadl Pavlů, který v předchozích zápasech podával dobré výkony. Ani to nám ale nezabránilo Jičín porazit.

Do zápasu jsme vstoupili skvostně. Stav 5:0 po 7 minutách nepotřebuje komentář. Poté ale hostí začali hrát. Jejich brankář předvedl pár pěkných zákroků a náš náskok byl fuč. Do konce poločasu zbývalo 5 minut a Jičín vedl o 2 branky 11:13. Nicméně do kabin odcházeli hráči obou celků za vyrovnaného stavu 14:14.

Začátek druhého poločasu opět vyšel lépe nám. Rychle jsme se dostali do vedení o 3 branky. Tentokrát kluci ale svůj náskok už nepustili. Naopak svůj náskok ještě navýšili na rozdíl až 5 branek. Dorostenci odehráli opravdu povedené utkání. Druhý poločas si velmi dobře pohlídali a Jičínu nenabídli moc šancí. Svůj náskok si kluci pohlídali. Nakonec vyhráli 32:28.

Komentář trenéra Ondry Harbicha k poslednímu zápasu tohoto kalendářního roku:

“V posledním podzimním ligovém zápase jsme přivítali na domácí palubovce Jičín. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání, ale chtěli jsme zakončit kalendářní rok vítězně, což se podařilo.

Nástup do utkání se nám povedl na výbornou. Obrana pracovala téměř bezchybně. Když už se hosté dostali do zakončení, stopku jim vystavil výborně chytající Filip Dunda. I v útoku jsme měli vysoké procento střelby. V 8. minutě jsme drželi vedení 5:1. Troufnu si říct, že Jičín byl naším nasazením zaskočen. Postupem času se zápas pomalu vyrovnával. Neodpustili jsme si pár zbytečných technických chyb, špatných zakončení a nedůrazu v obraně. Jičín toho dokázal využít a dokonce otočil stav zápasu ve 26. minutě na 11:13 z našeho pohledu. Nám se podařilo do konce poločasu vyrovnat.

Do druhého poločasu jsme znovu vstoupili lépe a ihned si vybudovali 3brankové vedení. Trochu nám zatrnulo ve 47. minutě, kdy kvůli problémům s ramenem přišel střídat Honza Hájek. Naštěstí tento okamžik kluky nepoložil a i bez Honzy jsme si dokázali poradit. V obraně to sice lehce skřípalo, ale v útoku jsme se dokázali prosazovat. Důležité stále bylo, že jsme Jičín nepustili blíže než na rozdíl 3 branek. Když v 57. minutě zvyšoval Pavel Henzl na 31:26, věřili jsme, že vítězství je blízko. Hosté již dokázali pouze snížit na 32:28 a tak jsme mohli slavit další body do prvoligové tabulky.

Kluci si za poslední zápas v letošním roce zaslouží pochvalu. Konečně se nám podařilo kvalitně vstoupit do zápasu, a i když jsme ztratili 5brankové vedení, nesložili jsme se a dál bojovali. Dalším pozitivem byly výkony jednotlivců. Ačkoliv si kluci neodpustí v zápase nějaké výpadky, dokáží je nahradit bojovností, která mi u nich dříve chyběla. Věřím, že na výkon z tohoto zápasu dále navážeme i v jarní části sezóny a budeme se častěji radovat z vítězství, než tomu bylo na podzim. Kvalitu na to určitě máme.”