Liberec HandballTJ Lokomotiva České Budějovice
33:20
so 24. 9. 2022 15:00 @ SH Dobiášova, 2. liga starší dorost Čechy, 2.

První domácí zápas starších dorostenců skončil jasným vítězstvím

Starší dorostenci si chtěli spravit chuť po ne moc vydařeném zápase ve Šťáhlavech, který se alespoň povedl výsledkově. Kluci si chtěli dokázat, že házenou hrát vskutku umí a že ve 2. lize budou patřit do horních pater tabulky. Do Liberce v sobotu 24.9. přijel celek z Českých Budějovic. Jihočeši dělali obtíže hlavně v prvním poločase, ve druhém si domácí vytvořili už opravdu velký náskok a výsledek hovoří jasně 33:20 pro Liberec.

Liberečtí byli ve vedení prakticky po celý zápas. Už v prvním poločase si kluci postupně budovali náskok. Po 15 minutách vedli kluci o 2 branky, po 20 minutách už to bylo o 3 a do kabin odcházeli domácí s náskokem 5 gólů. Druhý poločas už byl plně v režii našich hráčů, když za celý poločas inkasovali pouze 7x. Na konci zápasu ještě házel brankář Tomáš Pleschinger 7m hod, který bohužel neproměnil. Gólmany však může těšit předvedený výkon ve svém brankovišti, protože 20 obdržených branek na zápas je pěkný výkon.

Komentář trenéra Martina Lepieše k zápasu s Českými Budějovicemi:

"Domácí zápas proti Budějovicím se nesl opět v duchu boje, než-li pro oko lahodící házenou. Bohužel 2. liga velice pokulhává za kvalitou 1. ligy, což nám možnosti na zlepšení naší hry hodně ztěžuje. A jak říká klasik, výkon roste se soupeřem. Náznaky již u některých hráčů jsou, ale opravdu jen malé. Stále nám chybí, co již bylo řečeno po minulém utkání, některé základní dovednosti hráčů a bez těchto dovedností se nemůžeme posunout dále. Na klucích je vidět, že se chtějí zlepšovat takže pevně věřím, že naši hru brzy pozvedneme minimálně o třídu výše. Nicméně na výhru to stačilo. Příští týden zajíždíme do Sezimova Ústí, odkud se pokusíme přivézt další body."