Související zápasy

SK Liberec Handball

Starší dorostenci nestačili v posledním kole na Frýdek-Místek, naopak jejich mladší spoluhráči porazili České Budějovice a vyhráli skupinu o sestup

Starší dorostenci v posledním kole zajížděli na půdu Frýdku-Místku. Již měli jistotu záchrany v nejvyšší dorostenecké lize, a tak nebyli pod žádným tlakem. Do zápasu si přesto dali za cíl výhru, která by krásně uzavřela jejich sezonu. To se bohužel nepodařilo a starší dorostenci odjížděli z Frýdku s prázdnou. Mladší dorostenci zajížděli k poslednímu do Českých Budějovic. Aby splnili cíl trenéra Domkáře, tedy vítězství ve skupině o sestup, tak potřebovali vyhrát. Což se jim skutečně podařilo. Mladší dorostenci odjížděli nejen s 2 body za drtivé vítězství 24:39, ale také s hřejivým pocitem prvenství ve skupině play-down.

Starší dorost

Jak již bylo řečeno (viz výše), klukům už o nic nešlo. Přesto dokázali hned do zápasu vlétnout a vytvořit si vedení v 11. minutě 5:11. Poté ale přišla slabší část zápasu od hostů a Frýdek-Místek do poločasu stáhl manko na jedinou branku. V druhém poločase přejali iniciativu domácí, který celý poločas vedli a zápas nakonec i vyhráli 35:32.

Jak zápas viděl hlavního trenér dorostenců Ondra Harbich si přečtěte zde:

“Začátek zápasu nám vyšel velmi dobře. Kvalitně nám pracovala vysunutá obrana a v útoku jsme téměř každou střelu zakončili gólem. Bohužel od 10. minuty jsme v obraně začali kupit velké množství chyb. Nejvíce jsme "hořeli" na levé straně, kde naše chyby domácí trestali. K vidění tedy byla velmi ofenzivní házená, ve které to měli gólmani dost obtížné.

Ve druhém poločase pokračovalo ofenzivní nasazení obou týmů a branky velmi rychle přibývaly. Bohužel jsme to byli my, kdo v důležitých momentech předvedl více technických chyb, případně jsme neproměnili naše šance. V posledních 10 minutách jsme ještě zkoušeli hru bez brankáře a celoplošnou osobní obranu, ale nedokázali jsme skóre otočit. Z Frýdku si tak odvážíme prohru 32:35.

Jak jsem již zmiňoval. Ve Frýdku mohli diváci sledovat velmi ofenzivní zápas plný pěkných branek. Bohužel my jsme svým gólmanům moc nepomohli, a ti se neměli na čem chytit. V útoku jsme předvedli více technických chyb a ve druhém poločase slabší střelbu, což rozhodlo o tom, že jsme si nedokázali odvézt žádné body. I přes prohru je potřeba kluky pochválit, že do zápasu šli naplno, i když věděli, že nám již o nic nešlo.”

Mladší dorost

Mladší dorostenci bojovali o celkové vítězství ve skupině o sestup. Tzv. jarní jízda jim vyšla parádně. Jedinou ztrátu zaznamenali kluci proti Náchodu, se kterým remizovali. A poslední zápas proti Budějovicím zvládli dorostenci už opět na výbornou, tedy vítězně. Kluci zaslouženě tedy ovládli “spodní” skupinu. Gratulujeme!

V následujících dnech můžete očekávat hodnocení celé sezony od obou trenérů dorosteneckých kategorií. Sledujte nás tedy nadále, nejen tady na stránkách, ale i na facebooku či na instagramu!