Starší žáci skončili v celostátní žákovské lize na krásném 10. místě

V sobotu 13.5. bylo na programu poslední kolo žákovské ligy, které se pro naše borce konalo v Plzni. Na západě Čech se kluci střetli s velice silnými soupeři, když na ně čekali protihráči ze Zubří, Kopřivnice, Strakonic a domácí Plzně. Svou pouť žákovskou ligou zakončili kluci ziskem 3 bodů a udrželi si tak postavení v TOP10. Můžeme tedy hrdě říct, že máme 10. nejlepší tým starších žáků v České republice.

V prvním zápase se kluci střetli s favorizovanou Plzní. Na soupeře vlétli, hráli krásnou házenou a po téměř celý průběh utkání vedli. Až na konci se Plzeň dotáhla a vydolovala ze zápasu bod. I tak ale v našem táboře panovala velká spokojenost s předvedenou hrou. Druhé utkání chlapce nezachytilo v dobrém světle a zápas se Zubřím prohráli nakonec o 5 branek, ale v zápase prohrávali i daleko větším rozdílem. Zápas s Kopřivnicí přinesl jedinou výhru na posledním turnaji ŽL. V posledním zápase se Strakonicemi jsme bohužel vůbec nezachytili první poločas. I přes enormní snahu v poločase druhém kluci nedokázali smazat příliš velké manko a odešli tak ze zápasu s prázdnou.

„Na posledním turnaji této sezóny žákovské ligy nás čekali jedni z nejlepších týmů v republice.

Nejlepší zápas byl proti Plzni. Od začátku do konce jsme byli lepším týmem na hřišti a taky jsme si dokázali vybudovat pěti brankový rozdíl. Bohužel jsme nezvládli koncovku zápasu a vytěžili jsme pouze jeden bod. Další zápas se Zubřím se našim „zkušenějším“ hráčům absolutně nepovedl. Na hráčích nebylo vidět nasazení, a tak prostor dostali mladíci, kteří odehráli fantastický poločas. Na hřiště vstupovali za stavu -11 a nakonec dokázali skóre zkorigovat na -5. Následně jsme hráli s Kopřivnicí, a to byl zápas, který jsme sice vyhráli, měli jsme na hřišti silné momenty, ale spokojený s hrou nejsem. Hráči hráli velmi laxně a nedokázali se prosazovat ve hře 1:1. Poslední zápas se Strakonicemi byl zápas dvou poločasů. První poločas hodnotit nebudu, ale za druhý poločas musím kluky pochválit. Na hřišti nechali vše a chyběl kousek k tomu, abychom dokázali zápas otočit.

Celkově bych chtěl kluky za tuto sezónu pochválit, všichni udělali velký pokrok a dokázali jsme si, že se můžeme rovnat s nejlepšími.“

Klukům tak gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu!