TJ DUKLA PRAHASK LIBEREC HANDBALL
33:18
ne 13. 2. 2022 14:00 @ Praha, 1. liga starší dorost Čechy, 12.

Starším dorostencům se na půdě lídra tabulky nedařilo. Prohráli vysoko 33:18.

Hned v prvním jarním kole čekal naše starší dorostence těžký oříšek. Zajížděli totiž na palubovku Dukly Praha, která v této sezoně ještě neztratila ani bod. Dorostenci na Duklu bohužel neměli a po jednoznačném průběhu zápasu Dukla vyhrála o 15 branek.

Naši dorostenci neměli vůbec ideální přípravu. Na tréninky se nescházeli v dobrém počtu, nehráli ani jeden přípravný zápas. Hráčský kádr sužoval hlavně koronavir, stále byl někdo v karanténách nebo v izolaci. I tak se ale na Duklu vydávali s odhodláním porvat se o teoretickou šanci hrát letos play-off.

Komentář trenéra Patrika Matuly:
"Do Prahy jsme jeli v lehce oslabené sestavě, ale i tak jsme chtěli vyhrát a udržet tak teoretické šance na Play-off. Bohužel ani zimní příprava nám moc nevyšla, protože jsme si vybrali covidovou daň a prakticky jsme neměli jediný trénink v plné sestavě.

Do zápasu jsme vstoupili s obranou 0:6, ale chtěli jsme aktivně dostupovat na střelce, což nám moc nevycházelo, takže jsme přešli k obraně 1:5. Od této chvíle se nám začalo dařit narušovat střelce Dukly, kteří stříleli z těžkých pozic s čímž si hravě poradil fantasticky chytající Dunda. Kámen úrazu byl bohužel útok, lépe řečeno proměňování šancí. Celý první poločas jsme s Duklou hráli absolutně vyrovnanou hru, bohužel jsme ale před koncem první půle v útoku udělali 3 technické chyby a dovolili se tak Dukle utrhnout na rozdíl 5 gólů.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nutně potřebujeme ubránit 3 útoky Dukly a dotáhnout se opět na dva góly, abychom soupeře drželi pod tlakem. Obrana nám vycházela, ale opět nám dělalo problém zakončení. Toto se s námi táhlo celý zápas, proto nám Pražané čím dál více utíkali a výsledek je takový, jaký je.

S čistým svědomím můžu říct, že výsledek neodpovídá průběhu hry, protože jsme zahráli velmi dobrý zápas, ale je znatelný rozdíl v tom, jak hráči Dukly dokáží udržet balon v tlaku a trpělivě si vytváří dobré střelecké příležitosti, ve kterých vždy zachovají klid a úspěšně zakončí."